Sprzęt Apple i akcesoria

Dwie nowe reklamy iPhone’a 7 Plus

Na kanale Apple w serwisie YouTube pojawiły się kolejne dwie reklamy iPhone’a 7 Plus, które ponownie skupiają się na jego aparacie, a konkretnie występującym tylko w tym modelu trybie portretowym.

Tryb portretowy w iPhonie 7 Plus to po prostu zdjęcie z głębią. Nie jest ona jednak uzyskiwana tak jak w przypadku lustrzanek, tylko systemowo, wraz z pomocą podwójnego obiektywu. Kiedy zatem chcemy wykonać podobne zdjęcie jakiegoś innego przedmiotu, nie wychodzi ono tak efektownie jak docelowe portrety.

Przechodząc już do samych reklam, są wykonane typowo „po Applowsku”. To znaczy, że widzimy na nich jednolite tło (w tym przypadku czarne zamiast białego) oraz reklamowane urządzenie na którego to ekranie prezentowana jest dedykowana funkcja, a wszystko to dopełnia lektor w ciekawy i przede wszystkim bardzo prosty sposób mówiący o danym „feature’u”. W tym przypadku jest to właśnie tryb portretowy.

Pierwsza reklama mówi o czymś stosunkowo ważnym w social mediach, czyli zdjęciu profilowym. które w tym przypadku różni się od „dobrego zdjęcia”.

Oto i sama reklama:

Druga reklama mówi natomiast o zdjęciu bliskiej osoby, w tym przypadku chłopaka, które też nie jest tak oczywiste.

Zobaczcie ją sami:

Osobiście lubię tego typu reklamy od Apple, ponieważ firma ta od zawsze kojarzyła mi się z tego typu filmami. A co wy o nich sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Komentarze
To Top