Aplikacje na iOS i OS X

Setapp – (lepsza?) alternatywa dla Mac App Store

Firma MacPaw (którą większość z Was, może kojarzyć jako twórcę m.in.: jednego z najpopularniejszych programów do porządkowania komputerów z systemem Mac OS – CleanMyMac 3 oraz Gemini 2 – narzędzia umożliwiającego wyszukiwanie duplikatów w plikach) wprowadziła na rynek nowe narzędzie pod nazwią Setapp.

Czym jest Setapp?

Każdy, kto miał styczność z komputerem Apple, wie, że App Store to sklep z aplikacjami. Znajdziemy tam tysiące, zarówno płatnych jak i darmowych aplikacji. Aplikacja Setapp jest swego rodzaju alternatywą sklepu App Store w której na chwilę obecną istnieje możliwość pobrania 65 płatnych aplikacji, płacąc co miesiąc subskrypcję w wysokości 9,99$ (przy obecnym kursie dolara jest to ok. 41 zł). Warto wypróbować takie rozwiązanie, zwłaszcza, że pierwszy miesiąc dla nowych użytkowników jest za darmo.

Interfejs aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się do wcześniej utworzonego na stronie internetowej konta należy zaczekać, aż  interfejs aplikacji zostanie przygotowany. Następnie w Finderze pojawi się osobna zakładka Setapp w której znajdziemy skróty do wszystkich dostępnych aplikacji (poniższy zrzut prezentuje wszystkie z nich).

W celu zainstalowania aplikacji, wystarczy kliknąć na jej ikonę (ja wybrałem CleanMyMac 3), po czym uruchomi się okno w którym klikamy przycisk „Open” i nasza aplikacja zostanie pobrana do pamięci komputera i od tego momentu będzie można z niej swobodnie korzystać.

Czy warto płacić subskrypcje?

Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań – chociaż kilka opłacam. Główną przyczyną jest to, że wolę zapłacić raz (nawet większą sumę) i mieć aplikację na własność. Z drugiej strony system opierający się na płatnej subskrypcji gwarantuje dostarczanie aktualizacji poszczególnych programów, co nie zawsze ma miejsce podczas zakupu aplikacji. Setapp jest świetną usługą, która umożliwia dostęp do wielu aplikacji za stosunkowo niewielką (miesięczną) opłatą. Warto nadmienić, że zakup dwóch aplikacji atuorstwa firmy MacPaw, tj. CleanMyMac 3 oraz Gemini 2 jest równoznaczny prawie z siedmiomiesięczną opłatą za usługę Setapp.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tego rozwiązania? A może już z niego korzystasz?

Komentarze
To Top