Informacje i nowości

Sun – nietypowa pogodynka na iOS

Sun - aplikacja webowa na iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Sun - aplikacja webowa na iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Pogodynka o wdzięcznej i jednocześnie lakonicznej nazwie Sun, na którą ostatnio trafiliśmy, nie jest typową aplikacją na iOS i nie da się jej pobrać w żaden sposób z AppStore.

Na początek byłem na prawdę zdziwiony, gdy zabrałem się do napisania tego artykułu. Naszukałem się sporo, aż w końcu dowiedziałem się, że jest to aplikacja webowa, którą instalujemy (o ile można to tak nazwać 🙂 ) poprzez utworzenie skrótu do stron na swoim Home Screenie. Po kliknięciu w ikonkę, przenosi ona nas do serwisu, prosi o pozwolenie na pobranie naszej aktualnej lokalizacji, po czym przenosi nas w końcu do upragnionych przez nas danych o dzisiejszej pogodzie w naszej miejscowości.

Autorzy zadbali o możliwość personalizacji pogodynki przez każdego z jej użytkowników. Jest ona bardzo prosta – naciskamy przycisk w prawym górnym rogu, po czym z prawej strony ekranu wyświetlaja nam sie ustawienia. Po chwili możemy zmieniać jednostkę temperatury, odcienie, kolory i przede wszystkim dodać interesujące nas miasta. Cała aplikacja jest bardzo przejrzysta, prosta w obsłudze, funkcjonalna i przyjemna dla oka. Po części przypomina mi Weathercube, które to opisywaliśmy około dwa miesiące temu.

Oprócz przewijania ekranów z poszczególnymi miastami, aplikacja obsługuje także gesty na ekranie. „Uszczypnięcie” pokaże plakietki wszystkich miast na jednym ekranie i „rozciągnięcie”, które wykonane na ekranie danego miasta przeniesie nas do prognozy pogody na najbliższe dni, prezentując nam przy okazji wykres temperatur z ostatniego okresu. Aplikacja rozpoznaje i obsługuje tryb poziomy.

Pogodynkę Sun zdecydowanie warto przetestować. Aby to zrobić wejdź na stronę pattern.dk/sun/ poprzez iPhone’a lub iPada, a następnie dodaj ją do swojego ekranu początkowego. Oto cały proces „instalacji” 🙂

Komentarze
To Top