Książki i Ebooki

Gwiazdozbiór Psa – poruszająca powieść Petera Hellera

Gwiazdozbiór Psa - Peter Heller (Insignis Media) - dostępne w iBookstore

Dzisiaj obchodzony jest, już po raz 18., Światowy Dzień Książki. Z tej okazji, razem z Wydawnictwem Insignis Media, pragniemy zaprezentować Wam książkę Gwiazdozbiór Psa, którą oczywiście możecie nabyć w wersji elektronicznej w iBookstore (link na końcu artykułu).

O czym opowiada książką?

Hig, główny bohater, przeżył epidemię grypy, która wytrzebiła praktycznie całą ludzką populację. Nie żyje jego żona i przyjaciele, a on sam mieszka w hangarze na małym opuszczonym lotnisku wraz ze swoim psem i jedynym sąsiadem – mizantropem nie rozstającym się z bronią.

W swojej Cessnie 182 z 1956 roku Hig zabezpiecza strefę ochronną lotniska, a od czasu do czasu wymyka się w góry, by łowić ryby i udawać przed samym sobą, że wszystko jest jak dawniej. Ale kiedy w pokładowym radiu natrafia na transmisję z innego lotniska, budzi się tkwiąca w nim głęboko nadzieja, że gdzieś istnieje inne, lepsze życie, podobne do tego, które utracił. Ryzykując wszystko, Hig wyrusza na wyprawę tam, skąd nie będzie już mógł powrócić, nie tankując: kieruje się do źródła zaszumionego sygnału radiowego. To, co go czeka i z czym musi się zmierzyć, jest i lepsze, i gorsze od czegokolwiek, czego mógł się spodziewać.

Gwiazdozbiór Psa to porywająca i wzruszająca, w tym samym stopniu błyskotliwie zabawna, co przejmująco smutna opowieść o człowieku, który wiedzie życie w ziejącym pustką i przepełnionym poczuciem straty świecie; opowieść o tym, czym gotów jest zaryzykować, by wbrew wszystkiemu odzyskać kontakt z innymi, miłość i pełnię człowieczeństwa.

Książka miała swoją amerykańską premierę w sierpniu 2012 roku i zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. Oto fragmenty dwóch z nich:

Dla tych, którzy myślą, że Droga Cormaca McCarthy’ego to ostatnie słowo w postapokaliptycznej beletrystyce.

(z recenzji Glena Duncana, autora bestsellera Ostatni wilkołak)

Spróbuj z wrażliwością artystyczną Hemingwaya opisać świat, w którym mutacja grypy wytrzebiła ponad dziewięćdziesiąt dziewięć procent populacji. Dodaj do tego mężczyznę ze złamanym sercem, wędką, kilkoma strzelbami i małym samolotem. Nie zapomnij o psie! A teraz wyobraź sobie, że ów mężczyzna pielęgnuje w sobie więcej nadziei, niż podpowiada rozsądek, karmiony obrazami wyniszczonego i pozbawionego przyszłości świata. Więcej wiary. Więcej apetytu na miłość. Właśnie to dał nam w swojej przepięknie napisanej powieści Peter Heller.

(z recenzji Scotta Smitha, autora bestsellerów Prosty plan i Ruiny)

Warto też wspomnieć, że w grudniu 2012 została, Gwiazdozbiór Psa został ogłoszony najlepszą książką dostępną w amerykańskim iBookStore.

Gwiazdozbiór Psa - The Best of iTunes 2012

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów – pierwszy, to oficjalna, polska zapowiedź książki, w drugim natomiast zobaczycie Petera Hellera opowiadającego o swojej powieści.

[youtube id=”NYz-ulujncA”]

[youtube id=”SSNL6awOTyE”]

[download]

[appstore id=633084072]

 

To Top