Aplikacje na iOS i OS X

Google Now wreszcie na urządzenia z iOS!

Google Search Now - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Czas na prawdziwą gratkę dla użytkowników iPhone’ów i iPadów! Firma Google wydała właśnie aktualizację popularnej aplikacji Google Search, wzbogacając ją o dodatek Google Now. Do tej pory z takiego udogodnienia mogli korzystać jedynie właściciele urządzeń z systemem Android. Jak widać, Google stara się również trafić w gusta klientów konkurencyjnej firmy (w tym wypadku Apple), oferując nam chociażby ciekawą alternatywę dla Siri. Co ciekawe, Now wygląda podobnie zarówno na Androidzie jak i na iOS, z tą różnicą, że to jego debiut w AppStorze (nie tak jak w Google Play, gdzie mamy już którąś z kolei jego wersję).

Google Now sprawdzi się świetnie zarówno w domu, w pracy, jak i w trasie. Można rzec, że jest to taki multimedialny podręczny przybornik internauty. Nawet, gdy nie mamy dostępu do komputera, za jednym zamachem sprawdzisz pocztę (Gmail), znajdziemy lokalizację danego obiektu/miejsca (Google Maps), skomentujemy wpis znajomego (Google+), czy w końcu przetłumaczymy dane, niezrozumiałe dla nas słowo/wyrażenie (Google Translate).

[youtube id=”iTo-lLl7FaM”]

Najszybszym sposobem wyszukiwania w Google Now jest niezwykle sprawnie działająca „wyszukiwarka głosowa”. Wystarczy podać fragment jakiegoś wyrażenia czy słowa, a Google natychmiast wyszuka nam w sieci to czego potrzebujemy. Dodatkowym atutem aplikacji jest jej bogaty interfejs. Oprócz wspomnianych wyżej, typowych dla Google programów, możemy także skorzystać z konwertera walut, kalendarza, informatora turystycznego, czy prognozy pogody. Google Now przyda się nam w każdej, czasem nawet najmniej oczekiwanej sytuacji. I co ważne, aplikacja ta jest całkowicie darmowa, więc instalując ją na swoich urządzeniach nic nie ryzykujemy, a możemy tylko zyskać!

[download]

[appstore id=284815942]

To Top