Aplikacje na iOS i OS X

Dropbox i komentowanie udostępnionych plików

Dropbox jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych usług dzięki którym możemy przechowywać swoje dane w tzw. „chmurze”. Wprawdzie sama usługa pod względem pojemności jest jedną z najgorszych dostępnych na rynku, ale nadrabia tutaj możliwościami które oferuje użytkownikom oraz świetnymi aplikacjami na chyba wszystkie platformy.

Co do samej przestrzeni chmury możemy tutaj na różne sposoby zdobyć dodatkowe miejsce, chociażby przez polecenie naszej usługi znajomym (wkrótce opiszę wszystkie możliwe sposoby na zdobycie wolnego miejsca). Osobiście zaczynałem od 2GB które firma oferuje po zarejestrowaniu, a teraz moja chmura ma 21,6GB (to jest prawie maksymalna pojemność która możemy otrzymać za darmo i według mnie w zupełności wystarcza).

Z opcji które oferuje Dropbox warto tutaj wspomnieć o możliwości udostępniania wśród znajomych folderów do których każdy może wrzucać pliki, które w zasadzie nie mają ograniczenia wielkościowego (poza pojemnością naszej chmury). Dodatkowo możemy każdy plik (nie musi to być folder) trzymany w chmurzę kilkoma kliknięciami udostępnić znajomym do pobrania.

Poza udostępnianiem plików, Dropbox oferuje również od niedawna możliwość komentowania plików przechowywanych w chmurze przez osoby które mają dostęp do pliku. Zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i z poziomu aplikacji na urządzeniach z systemem iOS.

Komentowanie pliku Dropbox - iOS

W aplikacji zauważymy również nową zakładkę „Ostatnie” w której jak sama nazwa wskazuje będą dostępne ostatnio dodane pliki. Dropbox otrzymał również wsparcie aplikacji 1Password, a już wkrótce będzie można bezpośrednio z poziomu aplikacji tworzyć pliki pakietu Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint.

W przeciągu kilku najbliższych tygodni dodamy możliwość tworzenia plików pakietu Microsoft Office bezpośrednio z poziomu aplikacji iPhone’a lub iPada.

Trzeba przyznać, że rozwój samej usługi jak i aplikacji do jej obsług idzie w dobrym kierunku, miejmy nadzieję, że twórcy wkrótce powiększą darmowym użytkownikom możliwość zdobycia większej przestrzeni w chmurze lub ewentualnie wprowadzą tańsze, mniejsze pakiety pojemnościowe.

[appstore id=327630330]

[source name=9to5mac.com url=http://9to5mac.com/2015/05/05/dropbox-iphone-ipad-microsoft-office-1password/]

To Top