Plotki

iPhone Lite dostępny będzie w dwóch wersjach – dla Chin i reszty świata

Kolorowe iPhone 5s

Światło dzienne ujrzało już bardzo wiele przecieków, która wskazują, że pojawienie się tańszej wersji iPhone’a jest raczej nieuniknione. W przypadku zakupu tego modelu wraz z umową w wybranej sieci, miałby on być dostępny w bardzo atrakcyjnych cenach (mówi się nawet o kwocie 0$ i to przy niższych abonamentach).

Kolejna informacja, która dziś wypłynęła wskazuje, że niskobudżetowy iPhone dodatkowo pojawi się w dwóch wersjach, o nazwach kodowych Zenvo i Zagato/Bertone. Jaka będzie między nimi różnica? Jeden z nich skierowany byłby na rynek chiński, drugi na resztę świata.

Oba modele miałyby 4-calowy wyświetlacz, różnica leżałaby natomiast w procesorach i możliwościach łączności.

iPhone Zenvo pracowałby na procesorze H5P dual core wyprodukowanym przez Samsunga. Do tego miałby 1 GB pamięci RAM, oraz wspierałby łączność FDD (ang. Frequency Division Duplex) 4G oraz Bluetooth 4.0.

Drugi model, iPhone Zagato/Bertone posiadałby procesor H6P, oraz łączność TDD (ang. Time Division Duplex) 4G LTE. Najpewniej byłaby to wersja dla Chin, ze wsparciem dla lokalnego standardu LTE.

Oczywiście nazwy „H5P” i „H6P” mogą być równie dobrze nazwami kodowymi nowej linii procesorów z serii „AX”. Nie mniej jednak podział rynku na Chiny i resztę świata, to z perspektywy Apple na pewno dobre posunięcie, otwierające możliwość dotarcia do wielu nowych klientów, w związku czym myślę, że powyższa informacja może być bardzo prawdopodobna i wiarygodna.

To Top