Patenty Apple

Inteligentne wykrywanie kroków i krokomierz w iWatchu

Koncept iWatcha - Todd Hamilton

Kolejnych plotek o iWatchu ciąg dalszy. Tym razem, informacje dotyczące urządzenia, zostały zawarte w patencie Apple, dotyczącym zamontowanego w nim krokomierza, który notabene jest kolejnym przykładem dbania o zdrowie użytkowników iUrządzeń i ma związek z wcześniejszymi doniesieniami na temat aplikacji Healthbook.

Krokomierz w iWatchu

Tak jak Nike FuelBand, prototypowe urządzenie opisane w dokumencie potrafi inteligentnie rozróżnić każdy typ ruchu ręką

Dokument, jak to zwykle w patentach Apple bywa, przedstawia ogólnikowo, w jaki sposób sensor wykrywa kroki, używając zaawansowanych algorytmów, których zadaniem jest redukcja wszelkich szumów doprowadzających do błędnych odczytów.

Jako że ruch ręką może być dowolny – czy to poprzez zamach, co może być odczytane jako krok lub też podniesienie rąk i pisani na klawiaturze – wszystkie takie odczyty muszą być przetworzone przez trójkierunkowy akcelerometr. Dodatkowo, urządzenie inteligentnie określa swoją pozycję względem ciała, co przekłada się na dokładność odczytów kroku dokonanego prawą i lewą nogą, oraz zmierzenia przebytej odległości.

Krokomierz w iWatchu

Schemat blokowy wyjaśniający działanie krokomierza umieszczonego w iWatchu

Patent dotyczący krokomierza oraz sposobu jego działania został złożony przez Apple w urzędzie patentowym w USA w 2012 roku, a jego autorem jest Yash Modi, który obecnie zajmuje się zaawansowanymi algorytmami w Nest Labs. Co ciekawe, firma została wykupiona na początku tego roku przez Google.

[source type=”Źródło” name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/269860/apples-smart-pedometer-another-hint-future-iwatch-patent/”]

To Top