Gry na iOS i OS X

Little Academy – nauka i zabawa w jednym

Little Academy

Studio Epic Hamster zaprezentowało kilka dni temu kolejną, po IdentiKid[appstore id=545679190 type=first][appstore id=576175471 type=second info=”HD”], grę skierowaną do najmłodszych. 

Aplikacja Little Academy w świetny sposób łączy wirtualną rozrywkę z edukacją i ćwiczeniem pamięci. Jest to wariacja klasycznej gry „memo”, w której, odkrywając po dwie karty, musieliśmy odnaleźć identyczne pary. W tym przypadku zabawa została nieco urozmaicona. Zadaniem dziecka nie tyle jest odnalezienie dwóch identycznych obrazków, co dwóch, pasujących do siebie. I tu również do wyboru zostało oddanych kilka możliwych opcji…

Będzie więc trzeba m.in. połączyć pojazdy z ludźmi, którzy je obsługują, odgłosy wydawane przez przeróżne środki transportu z rysunkami, które je przedstawiają, obrazki przedmiotów z ich nazwami (wyrazami). Znajdą się też najprostsze zadania matematyczne.

Aplikację można pobrać z App Store za darmo – w każdej z czterech kategorii znajdziemy dwie darmowe zabawy i jedną, którą można zakupić poprzez płatności wewnętrzne. Warto przy tym zaznaczyć, że twórcy zastosowali proste zabezpieczenie przed nieautoryzowanymi, przypadkowymi zakupami, których mogłyby dokonać dzieci, bez wiedzy rodziców. Little Academy, co zresztą widać na screenshotach, dostępne jest w polskiej wersji językowej. Aplikacja, niestety, jest tylko w wersji na iPada.

[youtube id=”059nzQGXj8E”]

[appstore id=828518918]

To Top