Plotki

Nowe procesory Intela z linii Haswell w nowych iMacach?

Intell Haswell

Intel może wydać nowe procesory z linii Haswell już w maju tego roku, informuje TechPowerUp. Do tej linii produktów, należą między innymi procesor Core i7-4790K, który według źródła zadebiutuje 10 maja w większości krajów i tak, jak większość haswellowskich układów, będzie zawierać chipset Z97, który między innymi dostarczy nowe sterowniki M.2 SATA Express.

Bezpośredni następcy linii procesorów używanych w ostanich modelach iMaców (oprócz modelu 21-calowego, gdzie jest użyta specjalna wersja procesora  i5-4570R z układem graficznym Iris 5200), będą oferować zwiększoną prędkość o 100 MHz na rdzeniu. Być może procesory pojawią się w jeszcze nie zapowiedzianych iMacach, których spodziewamy się w tym roku.

Intel Haswell

Znany nam dobrze analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, na podstawie swoich badań twierdzi, że Apple może wyprodukować tańszą wersję iMaca. Jeśli to prawda, jego premiera będzie na pewno bardzo znaczącą i może zwiększyć sprzedaż tej linii komputerów aż o 30 procent.

Nasze ankiety udowodniły, że wprowadzony w 2012 roku obecny model iMaca, sprzedał się gorzej niż oczekiwano. Myślimy, że głównym powodem tutaj jest cena oraz słaby rozgłos w takich krajach jak chociażby Chiny. Sądzimy, że Apple może wypuścić budżetową wersję iMaca, aby rywalizować właśnie na tych rynkach z firmami pokroju Lenovo, czy HP.

Nie wiadomo jednak, kiedy w najnowsze procesory Intela wyposażone zostaną MacBooki. Możliwe, że te zostaną zaktualizowane, kiedy pojawią się procesory z linii Broadwell.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/10/intel-haswell-imac-refresh/”]

To Top