Informacje i nowości

Pioneer prezentuje demo CarPlay. Aktualizacja urządzeń nastąpi w najbliższych tygodniach!

Pioneer

Jak wiadomo, Alpine oraz Pioneer będą produkować systemy samochodowe, które będą w pełni kompatybilne z CarPlay. O ile pierwsza z firm nie za bardzo śpieszy się z wydaniem nowych produktów, to druga już teraz prezentuje możliwości oprogramowania Apple na swoich urządzeniach, a do tego, w ciągu kilku tygodni, wypuści aktualizację firmware, która będzie zawierać rzeczoną funkcję.

Pioneer zaprezentowało redakcjom MacWorld oraz Digital Trends możliwości CarPlay na ich urządzeniach. Redaktorzy obu serwisów wyrażają się pozytywnie o oprogramowaniu, ale zalety przez nich wygłaszanie, nie przyćmiły wad jakie się pojawiły:

Trzeba mieć na uwadze to, że CarPlay nie jest jeszcze finalnym produktem. Tak jak w pokazówce Mercedes-Benz, szum otoczenia wyraźnie przeszkadzał Siri. Przedstawiciel Pioneer zapewnił mnie, że programiści aktualnie próbują rozwiązać ten problem, aby asystent całkowicie zaaklimatyzował się do auta, które prowadzimy i dodatkowo przefiltrowywał wszystkie dźwięki tak, aby system słuchał tylko wybranego użytkownika.

[youtube id=”ZD_TD_MBkrY”]

Pioneer, jak pisałem wcześniej, zapowiedział już aktualizację tegorocznych modeli, których ceny rozpoczynają się od $700:

[list_style class=”bookmark” ]

  • AVH-4000NEX ($700),
  • AVIC-5000NEX ($750),
  • AVIC-6000NEX ($900),
  • AVIC-7000NEX ($1200),
  • The AVIC-8000NEX ($1400).

[/list_style]

Oczywiście są ceny sugerowane, podane przez producenta, a w sklepach typu Amazon można zakupić je taniej ;). Producent zapewnia, że aktualizacja pojawi się w przeciągu kilku tygodni.

Volvo, Ferrari oraz Mercedes-Benz oficjalnie pokazały auta, które fabrycznie będą mieć zainstalowane CarPlay. BMW, Chevrolet, Ford, Jaguar, Kia, Land Rover, Mitsubishi, Nissan, Opel, Psa Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki, oraz Toyota są partnerami Apple i będą również korzystać z tej funkcji w najbliższej przyszłości.

[margin_border /]

Przeczytaj więcej o CarPlay.

[source name=”9to5Mac” url=”http://9to5mac.com/2014/05/16/pioneer-demos-its-aftermarket-carplay-systems-arriving-this-summer-video/”]

 

To Top