Informacje i nowości

Program wymiany ładowarek do iPhone’a

Ładowarka do iPhone'a

Apple uruchomiło dziś program wymiany europejskiego zasilacza USB o mocy 5 W. Według ustaleń firmy, w niektórych przypadkach ładowarki mogą się przegrzewać i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Tego typu zasilacze były dostarczane wraz z iPhone’em 3GS, iPhone’em 4 oraz iPhone’em 4s, sprzedawanymi od października 2009 do września 2012. Można je było zakupić także, jako samodzielne akcesoria.

Na stronie Apple możemy przeczytać:

Dla firmy Apple bezpieczeństwo użytkowników ma zawsze najwyższy priorytet, dlatego dobrowolnie zdecydowaliśmy się bezpłatnie wymienić każdy zasilacz, którego dotyczy ten problem, na nowy, przeprojektowany model. Zachęcamy posiadaczy takich zasilaczy, by jak najszybciej wymieniali je na nowe, postępując zgodnie z opisaną niżej procedurą wymiany.

A procedura jest następująca… Jeśli posiadamy urządzenie i ładowarkę ze wspomnianego okresu, musimy zerknąć na etykietę znajdującą się między bolcami. Jeśli zasilacz nosi oznaczenie „A1300”, a litery „CE” mają szary kolor, podlega on bezpłatnej wymianie. Apple zaleca, aby jak najszybciej przestać korzystać z ładowarek, a do czasu otrzymania nowej, telefon ładować, podłączając go do komputera kablem USB.

Wymiana ładowarek do iPhone'a

Po lewej model podlegający wymianie, po prawej nowsza, przeprojektowana wersja.

Aby wymienić zasilacz na nowy, należy udać się do Autoryzowanego Serwisu Apple, biorącego udział w programie. Od 18 czerwca 2014, w programie będą też uczestniczyć partnerscy operatorzy sieci komórkowych. Aby przeprowadzić procedurę wymiany, konieczna jest weryfikacja numeru seryjnego iPhone’a, dlatego należy zabrać go ze sobą.

Osoby, które zapłaciły w przeszłości za wymianę ładowarki, z powodu tego problemu, mogą skontaktować się z Apple i ubiegać o zwrot poniesionych kosztów.

Klikając na poniższe linki, możecie sprawdzić, które firmy uczestniczą w programie wymiany:

[list_style class=”bookmark” ]

[/list_style]

[source name=”Apple” url=http://www.apple.com/pl/support/usbadapter-european/]

To Top