Patenty Apple

Podnosimy ciężary z Apple!

Koncept iWatcha - Todd Hamilton

Najnowszy z patentów na pewno spodoba się ludziom, którzy z chęcią uczęszczają na siłownię. Otóż iWatch, którego bardzo wyczekujemy w tym roku, miałby mieć zdolność rozpoznawania kiedy użytkownik podnosi ciężary i liczyć ilość podniesień. Dodatkowo, urządzenie będzie gromadzić dane na ten temat, który następnie będziemy mogli porównać z poprzednimi sesjami.

Co ciekawe, wniosek patentowy złożony w 2012 roku najpierw opisywał urządzenie, które jest zamontowane w bucie, jak Nike+ Hyperdunk, jednak później, Apple uogólniło ten termin do sensorów do odczytywania aktywności fizycznej, przestając odwoływać się do butów. Możemy się zatem spodziewać, że tym urządzeniem jest/będzie właśnie iWatch, lecz nie wykluczone, że to będą to również przyszłe generacje iPodów i iPhone’ów.

Zestaw sensorów obejmował czujniki Halla (odpowiadające za pomiar natężenia pola magnetycznego) i akcelerometry wspierane przez mikroprocesory. Patent nie wykluczał również tego, że urządzenie może posiadać swój własny ekran.

Nie wykluczono także tego, że urządzenie możn aby podpiąć pod sprzęt na siłowni – od hantli i sztang po atlasy, co pomogłoby zliczać ilość wykonanych przez nas powtórzeń. W kolejnych iteracjach patentu opisywano w jaki sposób urządzenie miałoby być doczepiane do sprzętu. Przedstawiono kilka propozycji: od plastikowego zaczepu, po opaski zaciskowe.

Chociaż dokument wskazuje na konkretne urządzenie, wyłącznie z taką funkcjonalności, to może się okazać (i moim zdaniem jest to całkiem możliwe), że to jedynie komponent bardziej zaawansowanego sprzętu, jakim może być chociażby iWatch. W takim wypadku, użytkownik nie musiałby zdejmować urządzenia, żeby mogło ono „zrozumieć” na swój sposób, ruchy wykonywane przez jego właściciela i odczytać to jako wykonywanie ćwiczenia. Taką funkcję posiada chociażby Jawbone UP oraz Nike FuelBand SE.

Jak wiadomo, Apple stara się za wszelką cenę utrzymać iWatcha w tajemnicy i prawdopodobnie zostanie on ujawniony na prezentacji wraz z najnowszą generacją iPhone’a lub iPada. Firma z Cupertino, jak mogliśmy zobaczyć to na przeciągu ostatnich kilku miesięcy, jest bardzo zainteresowana aspektami opieki zdrowotnej i wprowadzenie aplikacji Health uważa jako „moralny obowiązek”.

[margin_border /]

Grafika w nagłówku przedstawia koncept iWatcha jako bransoletki, autorstwa Todda Hamiltona.

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/283070/iwatch-track-weighlifting-prowess-gym/”]

To Top