Informacje i nowości

Szafirowy ekran ograniczony jedynie do większego iPhone’a 6

iPhone – szafirowy ekran

Niedawno, jak zapewne pamiętacie, analityk Matt Margolis twierdził, jakoby GT Advanced wyprodukowało wystarczającą ilość szafirowych ekranów dla obydwu modeli iPhone’a 6 oraz iWatcha. Krótko po tym, słowa Margolisa zostały podważone przez taiwańskie Economic Daily News, które twierdzi, że szafirowe ekrany są jedynie zarezerwowane dla modelu o przekątnej ekranu 5,5 cala, ze względu na ograniczenia produkcyjne.

Mniejszy model będzie kontynuował swego rodzaju tradycję i zostanie wyposażony w ekran Gorilla Glass. Jak podaje EDN:

Według źródła, 4,7 calowy model iPhone’a 6 wejdzie na rynek wyposażony w Gorilla Glass. Głównymi dostawcami ekranów będą LG oraz JDI i przewiduje się, że do końca roku do klientów trafi 60 milionów sztuk iPhone’a 6.

Sprawa wygląda inaczej w przypadku 5,5-calowego modelu iPhone’a 6, który będzie produkowany w małych ilościach z powodu małej ilości obrobionego szafiru (z powodu małych dostaw kruszcu w 2014 roku), zaprzeczając pogłoskom, jakoby Apple miało wystarczającą jego ilość dla obydwóch modeli oraz iWatcha.

Na dokładkę, pojawiły się problemy na linii LG – Apple, w sprawie iWatcha.  Otóż, wyprodukowany przez nich ekran, nie spełnia wymogów amerykańskiej firmy. która oczekuje od niego zerowego zużyciaenergii, podczas gdy samo urządzenie jest w trybie gotowości.

Ostatnio Apple przesuwa premierę gadżetu, ponieważ w przeszłości nie spełniał ich wymagań. Jednym z nich, jest niemalże zerowy pobór energii przez ekran w trybie gotowości, jednakże jest to bardzo duże wyzwanie. Ekran OLED w iWatch będzie miał przekątną pomiędzy 1,3, a 1,6 cala i będzie dostarczany wyłącznie przez LG, tak jak mówiono o tym w raportach w styczniu tego roku.

Pojawiły się również informacje, jakoby Quanta miało być odpowiedzialne za pewien procent produkcji iWatch; nie zaprzeczono również, że udział w tym będzie mieć również Inventec.

Na koniec warto dodać, że według innych, równie „świeżych” informacji, iWatch ma pojawić się z ekranem 2,5″. Premiera obu urządzeń, tj. iPhone’a 6 (prawdopodobnie na początku tylko w wersji 4,7″) oraz iWatcha odbędzie się jesienią, najpewniej we wrześniu.

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/06/17/iphone-6-sapphire-5-5-iwatch-display/”]

To Top