Informacje i nowości

Popyt na iPhone 6 plus dużo większy niż oczekiwano

Badanie konsumentów w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Chinach wykazuje znacznie silniejszy niż oczekiwano popyt na iPhone 6 plus. Są to oczywiście bardzo dobre wieści dla Apple i jednocześnie bardzo złe dla Samsunga, któremu Giganci z Coupertino zrobili poważną konkurencję na rynku bardzo dużych smartfonów, zwanych phabletami.

Około 40 % respondentów stwierdziło, że mają zamiar kupić iPhone 6 w przyszłym roku, a ponad połowa potwierdziła zainteresowanie zakupem 5.5 calowego iPhone’a 6 plus. Popyt na iPhony serii 6 jest szczególnie silny w Chinach.

Wyniki badań pokazują, że Samsung traci przychylność klientów, w stosunku do tego co działo się gdy Apple oferowało tylko iPhone’y z max 4″ wyświetlaczem. Teraz koreańska firma musi podzielić się rynkiem z Apple, którego nowe, większe słuchawki biją rekordy sprzedaży.

Prawie jedna trzecia osób zainteresowanych kupnem nowego iPhone’a używa obecnie Samsunga. Wyniki badań przewidują, że do końca 2015 roku sprzedaż iPhone 6 i 6 plus może osiągnąć pułap 170 milionów sztuk

– mówi analityk UBS, Steven Milunovich. W badaniu UBS wzięło udział 4000 użytkowników smartfonów.

A Wy macie już nowego iPhone’a? Zamierzacie kupić czy zawiódł Wasze oczekiwania? Pozdrawiam!

[source name = investors.com url = http://news.investors.com/111114-725922-apple-iphone-6-phablet-hurting-samsung-galaxy-note-business.htm]

To Top