Humor

Kobiece pośladki, członek z jajami, sedes…czyli o kilku sprzętach Apple

Chwilę po ukazaniu się biografii Steve’a Jobsa (aut. Walter Isaacson) na półkach księgarni pojawiła się pozycja „Jony Ive – Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple” autorstwa Leander Kahney. O samej książce nie będę się tutaj rozpisywać ale poniżej przedstawiam kilka wyczytanych z niej ciekawostek dotyczących poszczególnych produktów Apple.

170_135084486Wprowadzony do produkcji w 1999 roku, pierwszy po powrocie Steve’a Jobsa komputer przenośny, noszący nazwę iBook. Przez swój design szybko jednak został przezywany jako „sedes dla Barbie”. Odważnie wyglądający laptop był jednak dużo bardziej rewolucyjny niż można się było spodziewać po jego wyglądzie. Było to pierwsze tego typu urządzenie z ukrytą anteną wifi, wszelkie porty miał umiejscowiony z boku, a nie jak wcześniej z tyłu obudowy, a ekran nie potrzebował zatrzasku trzymającego go przy obudowie, by pozostawał zamknięty. Po wejściu na rynek tego laptopa na świecie powstała moda na urządzenia w kolorowych, półprzeźroczystych obudowach.

 

170_135084377

Kolejnym ciekawym pomysłem była klawiatura Apple Adjustable Keyboard, która dla uzyskania większej ergonomii użytkowania posiadała zawias, dzięki któremu można było ją rozsunąć na dwie części. Pomysł narodził się podobno z wykładu niemieckiego projektanta Luigi Colaniego, który klawiaturę porównał do kobiecych pośladków i opowiedział o tym, jak mężczyźni lubią za nie łapać oraz, że w środku koniecznie musi znajdować się przerwa.Idee tą zaprezentowano w Apple, wykorzystując manekina, który do pośladków miał przyklejone dwie części klawiatury. Rozsuwane klawiatury weszły do sprzedaży ale niestety nie przyjęły się. Użytkownicy najwyraźniej nie potrzebowali aż takiej ergonomii.

 

170_135084429

Kolejnym, można powiedzieć „anatomicznym” żartem gigantów z Cupertino jest celowe, fabryczne zapakowanie iMaca G4 w karton, tak aby po otwarciu pudełka przypominało to „członka z jajami”.

 170_135084607

W Apple jak wiadomo wszystko zostaje podporządkowane pod design sprzętu. Przy etapie tworzenia Maca Mini, projektancji przedstawili kilka obudów do wyboru – od największej do najmniejszej. Zdecydowano się na pośrednią wersję, która wymagała zainstalowania w komputerze drogich 2,5″ dysków twardych, a nie tak jak do tej pory dysków 3,5″. W innej firmie by to nie przeszło ale nie w Apple, gdzie wygląd produktów ma kluczowe znaczenie.

Sami powiedzcie czy znacie jakiekolwiek sprzęty komputerowe, które swoim wyglądem i designem mogą chociażby w małym stopniu konkurować z Apple?

To Top