Poradniki i tutoriale

Jak stworzyć własny dzwonek do iPhone’a, iPada, na iOS?

Dam sobie głowę uciąć, że kupując iUrządzenie z systemem iOS musiałeś pogodzić się z faktem, że swoich dzwonków na niego nie wgrasz. Ja też tak myślałem wraz ze swoim iPodem Touch aż do 2012 roku kiedy Apple otworzył (po wielu latach) iTunes Music Store w Polsce. Zobaczyłem, że istnieje karta Dzwonki, no i wtedy poważnie się dopiero zdenerwowałem, bo okazało się żeby mieć inny dzwonek – muszę za niego zapłacić. Kupiłem piosenkę w iTunes i muszę zapłacić drugi raz aby dostać dzwonek? Moim zdaniem wraz z kupnem piosenki w iTunes do naszego konta powinien być przypisywany lub od razu pobierany na nasze urządzenie taki sam dzwonek w odpowiednim formacie.

Wykombinowałem coś innego!

Zacząłem grzebać po aplikacji iTunes, wtedy jeszcze na Windowsie. Pobawiłem się z zamianą rozszerzeń i wyszło! Przedstawiam Wam poradnik jak utworzyć swój własny dzwonek/dźwięk na iOS /iPhone, iPad, iPod/ przy wykorzystaniu iTunes na komputerze!

 1. Zaimportuj utwór do biblioteki iTunes.
 2. Kliknij na utwór prawym przyciskiem myszy lub stuknięciem dwoma palcami na Magic Trackpadzie i kliknij Informacje.
  Zrzut ekranu 2015-02-01 o 15.21.57
 3. Udaj się do zakładki Opcje i zaznacz pozycje Początek i ZatrzymajZrzut ekranu 2015-02-01 o 15.27.23
 4. Ustaw odpowiedni czas. Odnajdź fragment utworu, który chcesz mieć jako dzwonek i podaj jego czas pojawienia się w utworze w pozycji Początek, a koniec w pozycji Zatrzymaj. UWAGA! Podany czas trwania dzwonka nie może mieć więcej niż 30 sekund!
 5. Zatwierdź zmianę przyciskiem OK. Kliknij ponownie na utwór prawym przyciskiem myszy i wybierz pozycję Utwórz wersję dla AAC/MP3.Zrzut ekranu 2015-02-01 o 15.32.34
 6. iTunes utworzy nowy plik. Po jego utworzeniu przeciągnij i upuść go na obszar biurka/pulpitu.Zrzut ekranu 2015-02-01 o 15.34.27
 7. Zmień rozszerzenie pliku z *.m4a/*.mp3 na *.m4r
 8. Rozwiń menu biblioteki (Muzyka, Wideo) i wybierz Dźwięki. Jeżeli pozycja się nie znajduje, udaj się do preferencji iTunes skrótem Ctrl+, (Windows), ⌘+, (Mac) i zaznacz w kategorii Ogólne bibliotekę dźwięków.
 9. Przeciągnij z powrotem do iTunes plik *.m4r. Podłącz urządzenie do komputera, w drzewku poleceń wybieramy pozycję Dźwięki, klikamy Synchronizuj wszystkie dźwięki. Kliknij Zastosuj i synchronizuj.

Sprawdź efekty swojej pracy. Udaj się w urządzeniu do ustawień, stuknij w dźwięki, wybierz utworzoną pozycję i zobacz efekty swojej roboty. Czy macie już swój własny dzwonek na iOS?

To Top