Poradniki i tutoriale

Jak sprawdzić ile pakietu internetowego pobiera połączenie FaceTime?

W 2010 roku Steve Jobs zaprezentował wszystkim nową aplikację jaką jest FaceTime która umożliwia wykonywanie darmowych połączeń pomiędzy urządzeniami firmy Apple. Jedynym ograniczeniem wykonywania tych połączeń jest fakt, że potrzebujemy mieć dostęp w urządzeniu do internetu czy to za pośrednictwem wykupionego pakietu od operatora, lub też sieci Wi-Fi. Większość z nas posiada taki pakiet internetowy od operatora, ale zazwyczaj jest on limitowany. Każda synchronizacja aplikacji, czy też właśnie połączenie FaceTime szybko pozbywa nas cennych megabajtów. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo często wykonuje połączenie FaceTime po sieci 3G i Wi-Fi gdyż jakość rozmów jest na prawdę rewelacyjna.

Jeżeli chcemy sprawdzić ile naszego pakietu zostało wykorzystane podczas połączenia należy otworzyć aplikację FaceTime, następnie na liście wykonywanych połączeń klikamy ikonkę przy nazwie kontaktu i otworzy nam się szczegółowe okno wybranej osoby (zrzut 1).

Następnie pod nazwą tego kontaktu widzimy listę wykonywanych połączeń wraz z dokładnym czasem trwania rozmowy i w niej ile MB zostało wykorzystane podczas ostatniej rozmowy FaceTime (zrzut 2).

[half]

zrzut 1

zrzut 1

[/half] [half_last]

zrzut 2

zrzut 2

[/half_last]

Pewnie wszyscy o tym wiedzą, ale dodam jeszcze, że rozmowy FaceTime można wykonywać zarówno w formie Audio jak i Wideo w której widzimy naszego odbiorcę.

 

 

To Top