Informacje i nowości

Apple – pierwsza firma warta 700 miliardów!

Każdy rok dla firmy Apple, jest lepszy i to nie tylko statystycznie. Na początku roku Apple miała rekordową sprzedaż w sklepie App Store i teraz nadszedł czas, że sama firma jest najwięcej wartą na świecie.

Patrząc na wartości rynkowe wszystkich firm należy przypomnieć fakt, że Microsoft w 2000 roku jako pierwsza na świecie była warta 600 miliardów dolarów, trzeba przyznać tamten okres dla Microsoftu był jednym z lepszych, aczkolwiek zobaczymy co pokażą nam przyszłe zmiany w firmie i nowe wersje systemu operacyjnego.

Apple teraz jako pierwsza firma na świecie jest warta ponad 700 miliardów dolarów. Akcję firmy skoczyły ostatnio o blisko 2% i wynoszą rekordowe 122,02 dolara za sztukę przez co szacuję się, że firma warta jest dokładnie 710,8 miliarda dolarów i na chwile obecną jest dwa razy więcej warta niż druga co do wielkości firma w USA jaką jest Microsoft (347,5 miliarda dolarów).

Co ciekawe niektórzy analitycy przewidują, że sama wartość rynkowa firmy spadnie po oficjalnej premierze zegarka Apple Watch, która jak pisaliśmy ma odbyć się w kwietniu tego roku. Jednak ja uważam, że będzie inaczej – mimo wszystko wzrośnie.

Specjaliści z America’s Marcets  przewidują, że w przeciągu najbliższych 18 miesięcy wartość za jedną akcję firmy Apple wzrośnie do 130,70$ co w całości zwiększy jej wartość o 7,7% i ostatecznie przełoży się na 761,3 miliarda dolarów za całą firmę.

Jak wiadomo same statystyki nie są prawdziwymi liczbami, ale patrząc na to jak firma się rozwija wydaję mi się, że każdy następny rok będzie dla nich rekordowym i pozytywnie będzie wyglądał w zestawieniach.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/311691/apple-first-700-billion-company/]

To Top