Osobistości Apple

Jony Ive. Fascynujące ciekawostki o projektancie

Mamy dla Was kilka fascynujących ciekawostek o Jonie Ive’ie i jego pracowni projektowej w Apple. The New Yorker opublikował profil projektanta, aby każdy mógł dowiedzieć się kim naprawdę jest guru światowego dizajnu. Znajdziecie tutaj szczegóły, które dadzą inspirację do obudzenia w sobie geniuszu. Wcześniej mój redakcyjny kolega Dariusz, opowiadał o Ivie na podstawie biografii <TUTAJ>. Teraz dowiecie się więcej od dziennikarzy magazynu New Yorker.

1. Narcystyczny ekscentryk.

Jeden z kolegów Ive’a podarował mu na Boże narodzenie zestaw Playmobil przedstawiający firmę Apple. Nosi okulary i białawą teczkę Valextra. Na ekranie blokady obrazu ma swoje zdjęcie. Narcyz.

[half]e8bb_playmobil_apple_store[/half] [half_last]v1[/half_last]

2. Uwielbia samochody.

Ciekawe biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o Apple Car. „Istnieją pewne niesamowite samochody na drogach, i całkowicie fatalne”  Widząc samochód na drodze zawsze wyraża swoją opinię dzieląc je na dwie grupy. Świetne i beznadzieje.

apple-car-concept

3. Apple Watch to dziecko Ive’a.

„Poprosiłem Jeff’a Williams’a, wiceprezesa Apple, aby pozwolił mi zaprojektować urządzenie osobiste i bardziej delikatne, niż poprzednie produkty firmy.” Opowiadał Johny Ive. „Po ciszy dwudziestu pięciu sekund, podczas których dochody firmy Apple wzrosły o pięćdziesiąt tysięcy dolarów, wyraził aprobatę.” Potwierdza się również, że Marc Newson pracował nad projektem od samego początku.

apple-watch-100536874-gallery

4. IPhone 6 Plus mógłby być jeszcze większy.

Ive przez długi okres czasu myślał o zrobieniu Plusa w wielkości 5,7 cala, ale potem stwierdził, że byłby zbyt duży. W końcu skupił się na 5,5-cala.

5. Pamięta o ojczyźnie.

W swoim normalnym biurze ma obraz Królowej połączonej z twarzą szympansa w jego, a w studiu projektowym nieustannie gra „Euro douchepop.”

banksy-monkey-queen-640x934

6. Przyjaźni się z gwiazdami.

Czy nazwiska Chris Martin, Stephen Fry, JJ Abrams, Yo-Yo Ma i Bono coś dla ciebie znaczą? Dla Jona z pewnością. Należą do grona osób, które darzy niezwykłą odwzajemnioną sympatią.

7. Poddał pomysły do nowych Star Warsów.

Brak dokładnych danych na temat, jednak czym one są odnoszą się z pewnością do dizajnu mieczy świetlnych w nowych filmach. Biorąc pod uwagę jego przyjaźń z reżyserem JJ Abramsem, wiemy, że ​​ma odpowiednią osobę, która z pewnością posłucha jego rad w kwestii nowych Gwiezdnych Wojen.

Star-Wars-Sith

8. Johny Ive, lata prywatnym samolotem.

Po śmierci Steve’a Jobsa, Ive kupił samolot swojego byłego szefa- Gulfstream GV.

Gulfstream-GV-private-jet-for-sale

9. Ive o swojej pracy w Apple

Johny Ive opowiada o swoim pierwszym spotkaniu ze Steve’m Jobsem.” To najbardziej dziwaczna rzecz, w moim życiu, ponieważ jej nie pamiętam. Tak jakby był zawsze w moim sercu. Jak znał bym go od najmłodszych lat „. Ive nazywa Jobsa do dziś, najbliższym i najbardziej lojalnym Przyjacielem.

10. Próżny w oczach Jobs’a.

Steve Jobs oskarżał Ive, że jest próżny, ponieważ za dużo go obchodziło, co ludzie myślą o nim.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/312423/12-things-learned-new-yorkers-profile-jony-ive/#hrKwlXGQSJw6skoU.99] [source name=TheNewYorker url=http://www.newyorker.com/magazine/2015/02/23/shape-things-come?utm_source=loopinsight.com&utm_medium=referral&utm_campaign=Feed%3A+loopinsight%2FKqJb+(The+Loop)&utm_content=FeedBurner]

To Top