Aplikacje na iOS i OS X

Dropbox i nowe funkcje w iOS 8

Dropbox czyli jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych na chwilę obecną rozwiązań oferujących przechowywanie danych w chmurzeNajbardziej cenie je za to, że jest dostępne praktycznie na wszystkich platformach i dodatkowo mamy wgląd do plików bezpośrednio przez przeglądarkę internetową.

Nie tak dawno Dropbox nawiązał owocną współpracę z firmą Microsoft dołączając do swoich mobilnych aplikacji możliwość za równo od strony Dropbox’a edycji plików w pakiecie Microsoft Office, a od strony giganta z Redmond dodania zasobu chmury Dropbox bezpośrednio w aplikacjach pakietu Microsoft Office.

Jak wszyscy wiemy iOS 8 wprowadził na prawdę bardzo dużo zmian w systemie. Jednym z największych jest wprowadzenie rozszerzeń.

Do dodatkowych nowości aplikacji Dropbox w systemie iOS 8 możemy zaliczyć:

1. Możliwość zabezpieczenie zasobów aplikacji z poziomu urządzenia swoim odciskiem palca (tylko w urządzeniach posiadających Touch ID). Aby tego dokonać przechodzimy do ustawień Dropbox’a, następnie włączamy blokadę kodu dostępu (zrzut 1). Po włączeniu kodu będziemy mogli włączyć blokadę za pomocą Touch ID (zrzut 2).

[half]zrzutek 1[/half] [half_last]zrzutek 2[/half_last]

2. Dodatkowo firma wprowadziła rozszerzenie, które pozwala nam szybko wrzucić plik na Dropbox’a,  (niestety każdy z plików za pomocą tego rozszerzenia musimy wrzucać osobno, ale liczę, że lada moment będzie można wrzucać więcej niż jeden wybrany plik). Przechodząc do galerii wybieram zrzut ekranu i następnie klikam strzałkę udostępniania w lewym dolnym rogu (zrzut 3). Wybieramy przycisk Więcej (zrzut 4) i na liście włączamy  Zapisz na koncie Dropbox (zrzut 5). Oczywiście teraz to rozszerzenie możemy umieścić w dowolnym miejscu na naszej liście, ja przesunąłem przytrzymując palec na ikonie na sam początek (zrzut 6). Teraz klikając w to rozszerzenie zapisuje plik w wybranym przeze mnie folderze na serwerze Dropbox.

 

Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem swoich aplikacji firma wprowadzi jak najwięcej prostych udogodnień dla użytkowników, a dla mnie w kategorii udostępniania i współdzielenia zasobów Dropbox jest od dłuższego czasu numerem 1.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/02/17/dropbox-ios-8-extension/]

To Top