Aplikacje na iOS i OS X

Rozpoznaj każdą czcionkę dzięki aplikacji WhatTheFont

Może się zdarzyć, że zobaczysz gdzieś tekst, którego czcionka bardzo Ci się spodoba i chciałbyś jej później użyć. Ale jak odnaleźć tą właściwą skoro w obiegu jest tysiące rodzajów czcionek? Tutaj z pomocą przychodzi nam aplikacja WhatTheFont.

WhatTheFont to program dostępny tylko dla urządzeń iPhone i jest bardzo użyteczny gdy wyjątkowo oczaruje nas jakiś kształt liter czy cyfr. Użycie aplikacji jest dziecinnie proste.

Nie ważne czy chcemy rozpoznać czcionkę drukowaną czy cyfrową, w książce, gazecie czy na ulotce – wystarczy po prostu zrobić zdjęcie tekstu, zaznaczyć najlepiej jedno słowo, wysłać je w aplikacji, a później jedynie sprawdzić czy znaki, które rozpoznał program zgadzają się z rzeczywistymi. Następnie WTF zaproponuje nam identyczną lub kilka podobnych czcionek wraz z ich nazwami.

fontid_1-100569091-large

Aby uzyskać najlepszy odczyt czcionki dobrze jest postarać się aby zdjęcie było możliwie ostre by krawędzie znaków były jak najdokładniej widoczne. Pamiętaj aby w trakcie robienia zdjęcia trzymać iPhone’a prosto. Zamiast fotografii możesz wykorzystać również skan tekstu i wczytać go do aplikacji.

U mnie aplikacja się sprawdziła i identyfikowała czcionki należycie. Narzędzie jest dostępne do pobrania za darmo i po polsku. WhatTheFont polecam wszystkim, którzy mają wysokie poczucie estetyki i chcą by ich twórczość pisana miała nie tylko wysoką wartość merytoryczną ale również wizualną.

[appstore id= 304304134]

[source name= macworld url= http://www.macworld.com/article/2886251/how-to-identify-a-font-any-font-anywhere-you-find-it.html]

To Top