Plotki

Apple podkupuje ekspertów z Samsunga?

Magazyn The Korea Times informuje, że firma Apple zamierza podkupić „ekspertów od technologii nowej generacji” od swojego rywala, firmy Samsung oferując im podwyżkę i większą swobodę.

Koreański dziennik donosi, że Apple chce zatrudnić specjalistów w zakresie projektowania procesorów i baterii. Oczywiście najlepsi kandydaci nie są bezrobotni więc trzeba ich odkupić od konkurencji. Od kogo? Najlepiej wybrać jednego z rywali np. Samsunga. Jakich argumentów użyć aby chcieli przejść od koreańskiego „producenta wszystkiego” do gigantów z Kalifornii? Większe pieniądze i swoboda działania.

Magazyn powołując się na słowa anonimowego pracownika Samsunga podkreśla, że Apple już wcześniej „odbijał” pracowników swojej konkurencji, kusząc ich lepszym wynagrodzeniem i większą niezależnością.

Zainteresowanie Gigantów z Cupertino specjalistami od nowoczesnych akumulatorów może być związane ze wcześniejszymi plotkami o tym, że firma pracuje nad stworzeniem samochodu elektrycznego. Producenci iPhone;a potwierdzili, że wcześniej zatrudnili innych ekspertów od baterii, podkupując ich z firmy A123 Systems.

Magazyn G for Games informuje, że Samsung w oficjalnym, poniedziałkowym raporcie zasugerował, że wielu pracowników firmy świetnie mówi po angielsku, więc nie powinny pojawić się żadne bariery językowe gdyby zdecydowali się pracować a Ameryce

Apple i Samsung z jednej strony są zaciętymi rywalami, a z drugiej bliskimi partnerami jeśli chodzi o współprace w zakresie wielu komponentów do najpopularniejszych urządzeń Apple. Krąży nawet pogłoska, że to właśnie koreański gigant ma zająć się produkcją nowych procesorów A9 wykorzystanych w nadchodzących produktach Apple.

[source name= 9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/02/23/report-apple-poaching-samsung-engineers-w-chip-battery-expertise/]

To Top