Aplikacje na iOS i OS X

iPad jako zaawansowany tablet graficzny?

Byli inżynierowie firmy Apple Matt Ronge i Giovanni Donelli postanowili stworzyć absolutnie rewelacyjne rozwiązanie jakim jest oprogramowanie na urządzenia iOS i Mac OS X pod nazwą Astropad.

Zastosowaniem tego oprogramowania jest zamienienie interfejsu naszego iPada w tablet graficzny, tak abyśmy spokojnie mogli tworzyć kolejne arcydzieła z poziomu tableta. Obsługiwanych programów jest bardzo wiele, a najpopularniejsze z nich to: Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Pixelmator.

Aplikacja iOS łączy się z klientem na komputerze Mac za pośrednictwem Wi-Fi lub kabla USB, a sam przesył zapewnia nam nowa technologia pod nazwą Liquid, która przesyła trzy razy szybciej i lepiej niż samo AirPlay co jest według mnie zrozumiałe głównie w celu zapewnienia stabilnego i rzeczywistego przesyłania informacji z tabletu do komputera. Liquid, znacznie ogranicza również wykorzystanie procesora komputera Mac i jednocześnie maksymalnie redukuję wykorzystanie baterii w tablecie tak aby praca na obu urządzeniach była jak najmniej obciążająca dla urządzeń.

Oczywiście do rysowania na tablecie najwygodniej jest zastosować specjalny rysik graficzny, gdyż samo oprogramowanie jest dostosowane pod wiele z popularnych modeli, rozpoznając siłę nacisku a co za tym idzie precyzyjniej możemy tworzyć kolejne elementy graficzne.

Sprawdźcie sami na poniższym filmie, jak w prezentuję się to oprogramowanie.

[youtube id=ouwCHT3rGRY]

Oprogramowanie Astropad musimy posiadać w dwóch wersjach: iOS i Mac OS X. Pierwsza jest darmowa natomiast druga kosztuję 49,99$, i możemy ją pobrać na stronie twórców.

[appstore id=934510730]

[source name=iDownloadBlog url=http://www.idownloadblog.com/2015/02/23/astropad-preview/]

 

 

To Top