Humor

Buddysta ofiarował w świątyni nie złoto, a swój iPhone 6

Niedawno minął Chiński Nowy Rok, a do świętowania chętne były tłumy. Tysiące pielgrzymów przybyło do znanej świątyni buddyjskiej w prowincji Guangdong, aby złożyć dziękczynne ofiary. Jeden z fanów Apple najwyraźniej postanowił unikać darowizn pieniężnych i w zamian ofiarować coś o wiele bardziej cennego swojego nowego iPhone 6 Plus.

Złoto, mirra, iPhone 6

Hojny darczyńca zostawił super smartfon w przeznaczonym miejscu na darowizny w świątyni. Jednak jego podarunek został odrzucony. Według dziennikarskich donosów, zarząd świątynny odnalazł człowieka i oddał telefon, argumentując, że tylko gotówka może zostać pobrana, oraz że mnisi nie widzą zastosowania dla iPhone w swoim klasztorze. Mężczyzna wziął z powrotem iPhone i w zamian wręczył 100 juanów. Nawet podstawowy model kosztuje około 5300 juanów (846 dolarów), więc mnisi powinni nauczyć się korzystać z chińskiego e-Baya.

Hojny darczyńca ze swoim iPhonem.

Hojny darczyńca ze swoim iPhonem.

Historia zwróconego iPhone’a obrazuje jak luksusowym towarem w Chinach jest sprzęt Apple. Azjatycki rynek stał się jedną z najważniejszych rynków Apple w ostatnich latach. Firma Apple zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży smartfonów w Chinach w ostatnim kwartale po raz pierwszy w historii firmy wyprzedzając sprzedaż marek takich jak Samsung, Huawei i Xiaomi. To ogromny sukcjes iPhone’a w Azji.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/313379/buddhist-temple-refuses-mans-iphone-6-donation/#rEq5roCKZX7Ch8LV.99]

To Top