Co słychać u konkurencji

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge oficjalnie zaprezentowane

Wczoraj w Barcelonie miała miejsce oficjalna prezentacja nowych urządzeń firmy Samsung, a mowa tutaj oczywiście o modelu Galaxy S6 i S6 Edge. Sama sprzedaż ma rozpocząć się już w przyszłym miesiącu.

Popatrzmy na kilka parametrów technicznych obu urządzeń:

1. Będą wyposażone w 5,1′ calowy wyświetlacz Super Amoled o rozdzielczości 2560 x 1540 px i 557 ppi.

2. Sercem obu urządzeń będzie ośmiordzeniowy 64-bitowy procesor którego wspierać ma 3GB pamięci RAM.

3. Samsung pierwszy raz w urządzeniach z serii Galaxy zrezygnował z montowania slotu na karty Micro SD, stosując technikę obecną od początku w firmie Apple, czyli na zasadzie wyboru podczas zakupu wersji pojemnościowej urządzenia (oba modele będą dostępne w pojemnościach: 32GB, 64GB, 128GB). Sama pamięć flash urządzenia ma zapewnić szybsze działanie telefonu przy niższym zużyciu energii.

4. Co do aparatu: z przodu 5 Mpx, a tylny – główny aparat posiadał będzie matrycę o rozdzielczości 16 Mpx.

5. Wbudowana technologia pozwoli bezprzewodowo ładować urządzenia na każdej stacji ładowania która jest tylko kompatybilna z standardami WPC i PMA. Oczywiście samo urządzenie możemy standardowo ładować kablem i zrobimy to prawie dwa razy szybciej niż poprzedni model Galaxy S5. Urządzenie są zasilane bateriami o pojemności 2550 mAh w modelu s6, a s6 Edge ma baterię 2600 mAh.

6. Oba modele będą pracować pod kontrolą Androida 5.0 z nową nakładką firmy Samsung, która na potrzeby tych urządzeń została zaprojektowana od podstaw.

7. Oprócz wersji pojemnościowych do wyboru będziemy mieli również kilka kolorów: White Pearl, Black Sapphire, Gold Platinum, Blue Topaz (tylko model S6) oraz Green Emerald (tylko model S6 Edge).

8. Zastosowano w nich również technologię pod nazwą Samsung Pay, która ma być alternatywą opcji Apple Pay wprowadzonej ostatnio z nowymi urządzeniami marki Apple.

[youtube id=CnYtWWDor2s]

Oglądając powyższy filmik możemy mieć dużo wątpliwości odnośnie wykonania tych urządzeń, oczywiście mowa tutaj o tym jak bardzo swoim wykonaniem i zastosowanymi rozwiązaniami firma Samsung nawiązuję do nowych wersji iPhone’a 6 i 6 Plus. Niektórzy mogą uważać, że jest inaczej, ale według mnie patrząc na popularność sprzętów z nadgryzionym jabłkiem firma Samsung, kopiując niektóre rozwiązania chce przyciągnąć jak najwięcej użytkowników na swoją stronę.

[source name=RedmondPie url=http://www.redmondpie.com/samsung-galaxy-s6-s6-edge-official-specs-release-date-price/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RedmondPie+%28Redmond+Pie%29]

To Top