Co słychać u konkurencji

Chromebook Pixel od firmy Google z portami USB-C

Firma Google zaprezentowała nowego notebooka o nazwie ChromeBook Pixel. Sam sprzęt będzie wyposażony w dwa różne procesory: do wyboru mamy Intel Core i5 lub i7, dodatkowo wspierane przez wybraną przez nas ilość pamięci operacyjnej RAM mieszczącej się w zakresie od 8-16 GB i dysk SSD 32 GB. Komputer zostanie wyposażony w dotykową wysokiej rozdzielczości matrycę o rozdzielczości 2560×1700 i 239 ppi. Samo urządzenie wykonane będzie z aluminium i wyposażone w baterię która na jednym naładowaniu ma wytrzymać do 12h użytkowania oraz posiadać będzie podświetlaną klawiaturę.

[youtube id=jC8Xy3Q82hY]

Ciekawym pozostaje fakt, że notebook Google zostanie wyposażony w dwa porty o nowym standardzie USB-C tak jak nowy MacBook firmy Apple, zaprezentowany w poniedziałek. Przez ten port będziemy mogli naładować nasze urządzenie, podpiąć je do zewnętrznego monitora, lub też kopiować dane z innych urządzeń, oczywiście trzeba będzie tutaj zastosować tak jak w przypadku nowego MacBooka przejściówkę albo kupić dodatkowe akcesoria z już nowym portem USB-C. Dodatkowo dzięki temu portowi szybciej naładujemy naszego notebooka – na 2h użytkowania będziemy go ładować 15 minut.

[youtube id=0-J0FWWDuRg]

Chromebook Pixel będzie dostępny w dwóch wersjach: jedna za 999$, druga natomiast ma kosztować 1299$ (wersja LS – „Ludicrous Speed”). Samego zakupu urządzenia możemy dokonać w oficjalnym Google Store.

Trzeba przyznać, że po premierze nowego MacBooka Apple z wyświetlaczem Retina, nowy standard USB-C staje się coraz to bardziej popularny i producenci sprzętu zaczynają używać taktykę Apple czyli całkowite usunięciem reszty portów z konstrukcji urządzeniu.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/47687/google-unveils-new-chromebook-pixel-with-two-usb-typec-ports-video]

To Top