Informacje i nowości

Jakie tajemnice kryje gładzik Force Touch?

Wciąż czekamy na niewiarygodnie wspaniałego 12-calowego MacBook’a, ale ekipa z iFixit już zabrała się za rozebranie MacBook’a Pro, a dzięki temu mogła się lepiej przyjrzeć gładzikowi Force Touch i silnikowi Taptic, które z pewnością na stałe zagoszczą w urządzeniach Apple w przyszłości.

Rozebrany sprzęt pokazuje, że gładzik jest osadzony na czterech uchwytach sprężynowych, lecz nie jest pewne czy rozwiązanie będzie identyczne w nowym MacBooku. Mechanizm rejestruje siłę dotyku, a kilka zwojów drutu miedzianego zawiniętych wokół ferromagnetycznego rdzenia tworzy mechanizm wibracyjny „Taptic”.

SYls4GTNGWI5y5iG-640x480

Rozebrany gładzik.

Wedle obietnic Apple, nowa technologia Force Touch nie ma żadnych elementów ruchomych. iFixit stwierdził, że magnesy odpowiadają za pracę ruchomą gładzika i one również odpowiadają za to aby utworzyć sprzężenie zwrotne po każdym kliknięciu. Do wykrywania nacisku, technicy domyślają się, że gładzik wykorzystuje małe tensometry zamontowane na metalowych podpórkach. Czujniki wykrywają siłę i w ten sposób system reaguje na wszelkiego rodzaju dotyk.

[source name= CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/315410/ifixit-teardown-reveals-force-touch-trackpads-secret-sauce/#0ZeGeBKAdmBCiDb0.99]

 

To Top