Co słychać u konkurencji

Dell, Lenovo i Asus starają się udowodnić wyższość ich produktów nad nowym MacBookiem

Podczas gdy w większości przypadków media zachwycają się nowym, super cienkim i ekstra lekkim notebookiem Apple inni producenci komputerów nie są już tak mili i umieszczają na Twitterze dowody na to, że MacBook nie jest najsmuklejszym, a już na pewno nie najtańszym przenośnym komputerem tej klasy na rynku. Co więcej są laptopy mające wyższą rozdzielczość ekranu.

Zrzut ekranu 2015-03-12 o 19.55.14

Asus porównał nowe dzieło Apple do ich modelu ZenBook UX305. Firma tweetuje, że UX305 „jest nawet cieńszy  niż nowy MacBook” i dodaje „jest również około pól raza tańszy”. ZenBook jest niecały 1 mm smuklejszy niż „dwunastka” Apple, która mimo tego jest lżejsza o ok. 0.2 kg.

Dell z kolei zaznacza wyższość modelu XPS 13, zaznaczając, że matryca w ich notebooku ma 5.7 mln pikseli, czyli więcej o 2MPx niż ta w MacBooku z 12″ wyświetlaczem Retina. XPS waży 1.3 kg przy grubości o 2 mm większej niż w Macu.

Z największą dumą nosi się Lenovo pisząc na Twitterze

Widzimy wasz cienki laptop i przewyższamy go o 2 porty USB i wyższą rozdzielczość ekranu dotykowego.

Lenovo pisze o modelu Yoga 3 Pro. Laptopo-tablet działający na systemie Windows 8.1. Jego cena zaczyna się od 1 499$, a na Lenovo.com można go podobno nabyć za 1 199$. Komputer jest jednak również cięższy od MacBooka.

Kiedy Giganci z Cupertino wyprodukowali pierwszego MacBooka Air w 2008 roku, konkurencji zajęło 3 lata żeby dojść do zbliżonych rozmiarów i osiągów w ich komputerach i zacząć doganiać Apple. Kiedy nowy sprzęt ze znakiem (nie świecącego już niestety) nadgryzionego jabłka trafi w ręce użytkowników – wtedy rzeczywiście się okaże czy ktokolwiek może stawiać swój produkt na tej samej półce, na której będzie leżał nowy MacBook.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/03/12/apples-all-new-macbook-draws-taunts-from-asus-dell-lenovo]

To Top