Informacje i nowości

Apple uruchamia kolejny program tym razem wymiany kabli USB-C

MacBook w wersji 12′ jest jednym z najnowszych urządzeń firmy Apple. Dostępne w trzech kolorach urządzenie wielu osobom przypadło do gustu, chociaż osobiście trochę sceptycznie jestem do niego nastawiony. Jedną z nowości wprowadzonych w tym urządzeniu jest złącze USB-C które w zasadzie jest jedynym (poza słuchawkami) które mamy w nim dostępne.

Oczywiście do złącza USB-C możemy dokupić od groma różnych przejściówek, które będziemy stosować w momencie gdy będziemy potrzebowali podpiąć np. pendrive’a lub ewentualnie dodatkowy monitor. Dzięki temu rozwiązaniu MacBook jest naprawdę bardzo cienkim i lekkim urządzeniem, za którego cenią go użytkownicy. Firma Apple na pewno jest jedną z tych która dba o swoich klientów. Między innymi przez wprowadzenie programów wymiany akcesoriów lub podzespołów które jednak w okazały się wadliwe.

Kolejnym z programów który właśnie udostępnili tyczy się kabla zasilającego 12′ MacBooka, który może źle ładować to urządzenie. Wymianie mają podlegać kable, które mają napis na przewodzie tak jak na załączonym poniżej obrazku.

affected_cable

A tak wygląda wersja prawidłowa.

redesigned_cable

Szczegóły dotyczące programu wymiany możecie sprawdzić na tej stronie.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2016/02/12/macbook-usb-c-cable-replacement-program/]

To Top