Co słychać u konkurencji

Samsung Galaxy S6 będzie miał 56 preinstalowanych aplikacji

Nowy flagowiec od koreańskiego producenta, czyli Samsung Galaxy S6 będzie miał fabrycznie zainstalowane 56 aplikacji, a wśród nich programy firm trzecich takie jak Whatsapp i Microsoft OneDrive.

Mnóstwo z wbudowanych w nowym Galaxy aplikacji zostało wymienionych w czwartek w portalu Gizmodo. Niestandardowy interfejs TouchWiz wykracza poza rodzime programy Androida, dodano w nim wytwory Samsunga jak S Voice i S Health.

Jest również wiele aplikacji firm trzecich, czyli takich, które nie są produktami ani Samsunga ani nie są składnikiem systemu Android. Większość z nich jest dobrze znana jak np. Whatsapp, Microsoft OneDrive czy Instagram.

Jeśli np. jesteśmy klientami sieci komórkowej T-Mobile to po odpaleniu urządzenia szybko zauważymy również aż 6, zazwyczaj niepotrzebnych, aplikacji tego operatora. Prawdopodobnie telefony dystrybuowane przez inne sieci są również „wypchane” autorskimi aplikacjami dostawców usług telefonii komórkowej.

11968-5447-Screen-Shot-2015-03-01-at-41106-PM-l

TouchWiz został uaktualniony do systemu Android 5.0 Lollipop i daje użytkownikom możliwość wyłączenia – ale nie odinstalowania – aplikacji.

Eric Limer, autor Gizmodo, wyjaśnia:

Można usunąć ikony aplikacji z ekranu głównego ale całkowite wyrzucenie ich z telefonu nie jest możliwe. Programy są w swego rodzaju letargu – co najwyżej znikną nam z oczu ale niestety nie z pamięci urządzenia.

Dla porównania, Apple nie preinstaluje w swoim iPhonie żadnych aplikacji produkcji firm trzecich. Giganci z Cupertino usunęli nawet natywną aplikację YouTube z iOS by podkreślić swoją niezależność od Google. Nie wszystkim się natomiast podobało, że wraz z aktualizacją mobilnego systemu operacyjnego Apple do wersji iOS 8.2 na ekranie głównym urządzenia pojawiła się aplikacja Apple Watch – nie możliwa do usunięcia i bezużyteczna – przynajmniej dopóki nie będziesz posiadaczem smartwatcha z logiem nadgryzionego jabłuszka.

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zostały wykonane z metalu i szkła, co od razu zostało zauwazone przez krytyków i nazwane kserowaniem produktów Apple. Koreański gigant wprowadził również usługę płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona pod nazwą Samsung Pay – jako odpowiedź na udostępnioną kilka miesięcy wcześniej funkcjonalność Apple Pay.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/03/26/samsung-galaxy-s6-comes-with-56-apps-preinstalled-including-instagram-microsoft-onedrive]

To Top