Co słychać u konkurencji

Zwolnienia i rezygnacje z pracy w Samsungu, 15% kadry zarządzającej mniej

Koreański dziennik Yonhap News raportuje, że w firmie Samsung, ilość pracowników kadry zarządzającej zmniejszyła się o 15%. Prawdopodobnie było to spowodowane słabszymi niż oczekiwano wynikami firmy w 2014 roku.

Jak wiadomo udział koreańskiej firmy w rynku smartfonów zmalał w 2014  i wysoce możliwe, że to głównie z tego właśnie powodu miały miejsce personalne zmiany.

Technologiczny gigant zatrudniał w zeszłym roku 1219 managerów – liczba ta spadła o 177 na koniec 2014. Według źródła, 44 z tych 177 byłych zatrudnionych to pracownicy, którzy zrezygnowali lub zostali zwolnieni z wydziału IT & Komunikacji Mobilnej.

Nie ma wątpliwości, że rok 2014 był niemal katastrofalny dla Samsunga, a informacje o kiepskich wynikach koreańskiej firmy cały czas się aktualizują. Firma nie tylko traciła udział w rynku od trzech kwartałów pod rząd ale również szalenie przeceniła atrakcyjność swojego flagowego produktu Galaxy S5, co spowodowało, że nie sprzedane telefony piętrzą się na magazynach.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że problemy Samsunga dzieją się równolegle z rekordową sprzedażą nowych smartfonów Apple – iPhone’a 6 i 6 Plus.

Na szczęście, dla fanów koreańskiej marki, jest szansa, że wszystko wróci na właściwy tor. Reakcje na wchodzący za tydzień do sprzedaży model Galaxy S6 są bardzo pozytywne, a oddzielny raport pokazuje, że Samsung jest firmą, która płaci swoim pracownikom jedne z najwyższych stawek w Korei Południowej.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/72721/samsung-booted-15-of-its-management-team-after-poor-mobile-sales/]

To Top