Informacje i nowości

CarPlay w przyszłych modelach Porsche

Po aktualizacji dedykowanej CarPlay strony internetowej Apple, można zobaczyć logo legendarnego, niemieckiego producenta samochodów na liście spółek obiecujących wspieranie tej technologii.

Porsche to ostatni producent, który zdecydował się przyłączyć do CarPlay po tym jak CEO Apple Tim Cook powiedział miesiąc temu, że najwięksi wytwórcy samochodów planują uruchomić obsługę urządzeń z iOS w modelach wchodzących do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Właścicielem Porsche jest Volkswagen Group i deklaracja przystąpienia do grupy obsługującej CarPlay to ważna wiadomość dla gigantów ponieważ w zespole marek firmy znajdują się Audi, Seat, Skoda, Suzuki i Volkswagen.

Nie jest jeszcze jasne kiedy i w którym modelu luksusowa marka ze Stuttgartu planuje uruchomić zgodność z systemem Apple. Samo Porsche ostatnio uruchomiło własne, kompleksowe rozwiązanie, kryjące się pod nazwą Porsche Communication Management. PCM oferuje standardowe funkcjonalności jak np. nawigacja GPS, sterowanie głosowe i inne.

W walce o deskę rozdzielczą Apple musi się przepychać z konkurencyjnymi systemami tego typu, np. Google próbuje walczyć  platformą Android Auto, która działa na podobnej zasadzie co CarPlay.

Jeżeli natomiast ktoś życzyłby sobie korzystać z CarPlay ale nie planuje zakupu nowego samochodu to dostęp do funkcji Apple może uzyskać poprzez wymianę fabrycznej konsoli na kompatybilne z samochodem systemy audio firm takich jak Alpine, Parrot i Pioneer.

[source name= appleinsider url= http://appleinsider.com/articles/15/04/18/porsche-to-offer-apple-carplay-in-future-models]

To Top