Informacje i nowości

Samsung sprzedaje więcej smartfonów niż Apple

Strategy Analytics opublikowało raport, który pokazuje, że Samsung odzyskał fotel lidera sprzedaży smartfonów. W ostatnim kwartale zeszłego roku Koreańczycy byli zmuszeni przyjąć dominację Apple, które po premierze iPhone’a 6 i 6 Plus było numerem 1.

Choć Samsung nie podał oficjalnej ilości sprzedanych przez firmę urządzeń to Strategy Analytics na podstawie swoich badań szacuje sprzedaż koreańskiego giganta na 83 miliony sztuk rozprowadzone na całym świecie. Firma IDC kalkuluje podobne ilości.

sprzedaż-smarftonów-2014-2015

Apple raportuje, że sprzedali 61 milionów iPhone’ów w pierwszym kwartale tego roku co jest dla firmy rekordową ilością. Nie pozwoliło to jednak Gigantom z Cupertino zachować pozycji lidera i przegrali ten „wyścig” dość dużą różnicą  20 milionów sztuk smartfonów.

Cookowi i spółce z Kalifornii raczej nie powinna przeszkadzać ta sytuacja ponieważ Apple nadal dominuje jeśli chodzi o zyski w tej branży. Poza tym należy pamiętać, że Samsung w swojej ofercie ma urządzenia dostępne dla każdej kieszeni co prawdopodobnie w dużej mierze jest jedną z przyczyn ogromnej ilość sprzedanych urządzeń.

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/04/29/samsung-apple-top-smartphone-maker/]

To Top