Informacje i nowości

15-calowy Macbook Pro Retina. Kiedy aktualizacja?

15-calowy Macbook Pro Retina

Nowy Macbook Pro Retina 15

Okres oczekiwania w Apple Store Online na Macbook Pro Retina 15 przedłuża się nawet do kilku tygodni. Czy to możliwe, że Apple planuje aktualizację komputera z rodziny Pro?

Zbliżamy się do Worldwide Developers Conference w czerwcu, a tam Apple często zapowiada swoje nowe produkty. Dostępność chipu Broadwell pozostaje problemem, który sprawia, że nie jest jasne czy nowa piętnastka zostanie odświerzona pod kątem układu. Ostatnia plotka pochodzi z lata 2014, która zasugerowała, że chipy Broadwell dla notebooka ukażą się w lipcu lub sierpniu 2015. Jeśli, dostawca najnowszych chipsetów nie wywiąże się z umowy dla Apple. Firma będzie musiała wybrać opcję rezygnacji z Broadwell na rzecz Skylake. 

inteldesktoproadmap

Fabryki Apple, nie nadążają z produkcją.

Istnieje bardziej racjonalne wytłumaczenie opóźnianych wysyłek. Powodem mają być zmiany alokacji zasobów, a nie bezpośredniego odświeżania sprzętu. Dostawcy Apple, którzy produkują Makbooki Pro Retina są również odpowiedzialni za montaż Apple Watch i nowego MacBook’a, więc opóźnienia, które widzimy mogą być spowodowane zwiększeniem produkcji nowych gadżetów i niski popytem na piętnastki. Warto też zauważyć, iż iMac boryka się z podobnymi problemami dostaw. Reasumując. Jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli nowe 15-calowe Retiny na WWDC, ale sama aktualizacja gładzika na nowy ForceTouch, oraz przedłużenie czasu pracy na baterii są nieuchronne. Możliwe, że Apple dokona tego w najmniej spodziewanym momencie.

[source name=Macrumors url=http://www.macrumors.com/2015/05/13/15-inch-rmbp-supplies-continue-tightening/]

To Top