Informacje i nowości

W pełni zautomatyzowany inteligentny samochód od Google

Firma Google znana Wszystkim głównie z zaawansowanej wyszukiwarki internetowej cały czas poszerza swoje horyzonty o nowe produkty i usługi. Jak większość przodowych firm na rynku posiada również w swoich laboratoriach szereg prototypowych rozwiązań.

Jednym z nich jest samochód od firmy Google, w pełni zautomatyzowany który potrafi sam jeździć kontrolując zarówno zachowanie samochodów, rowerzystów jak i osób które pojawią się na jezdni. Pojazd ten w pełni rozpoznaje światła z sygnalizacji świetlnej oraz odczytuje znaki, tak aby mógł sam bezpiecznie zawieź dwie osoby do punktu przeznaczenia. Sprawdźcie sami na poniższym nagraniu jak w testach pojazd spisuje się na drogach.

[youtube id=uCezICQNgJU]

Co ciekawe ma trafić na ulice Mountain View w Kalifornii jeszcze tego lata oczywiście nie będzie jeździł sam, lecz pod kontrolą kierowcy który ewentualnie zareaguje w momencie jakiejkolwiek pomyłki na drodze.

Samochód jest wyposażony w szereg czujników które ułatwiają odczytywanie zewnętrznych czynników dzięki którym może się odpowiednio poruszać na drodze. Podczas samych testów przejeżdżały blisko 10 000 mil tygodniowo, co daje spore doświadczenie dla samego systemu sterującego pojazdem.

Prędkość każdego prototypu będzie ograniczona do 25 mil/godzinę tak aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy oraz aby łatwiej było zareagować osobie która będzie jechać w środku nadzorując przejazd. Czekamy na kolejne tego typu projekty i miejmy nadzieję że wkrótce zobaczymy również tego typu rozwiązanie od firmy Apple.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/49171/prototype-selfdriving-google-cars-to-hit-the-streets-of-mountain-view-this-summer-video]

To Top