Plotki

Nowy MacBook Pro 15′ i iMac 27′ już wkrótce?

MacBook Pro 2011

Francuska serwis MacG który jest jednym z wiarygodniejszych źródeł dotyczących przecieków produktów donosi, że już w tą środę odświeżone zostaną dwie wersje komputera Apple, są to: MacBook Pro 15′ oraz 27′ iMac (wersja zwykła, bez wyświelacza Retina).

W marcu na konferencji Apple wraz z wprowadzeniem nowego 12′ MacBooka z wyświetlaczem Retina firma również odświeżyła 13′ wersję MacBooka Pro Retina. Główną zmianą było wprowadzenie nowego gładzika Force Touch. Technicznie ze zmian warto wspomnieć również że 13′ MacBook otrzymał nowy procesor Intel Core i5 z taktowaniem procesora rozpoczynającym się od 2,7GHz oraz nową, lepszą kartę graficzną Intel Iris Graphics 6100 i baterię która wytrzymuje 10 godzin ciągłej pracy.

Wszystkich po tej konferencji zdziwił na pewno fakt, że odświeżeniu uległ tylko model 13′, a największy z przenośnych komputerów Apple nie został odświeżony.

Na stronie MacG niestety nie wyczytamy szczegółów jak dokładnie zostaną odświeżone te komputery, ale podejrzewa się, że w przypadku MacBooka Pro 15′ zmiana będzie dotyczyć tak jak w mniejszej wersji tego urządzenia lepszej karty graficznej, procesora, baterii oraz nowego gładzika Force Touch. Komputer stacjonarny iMac 27′ również ma dostać nowsze podzespoły w tym procesor i kartę graficzną.

Jeżeli źródło się nie myli to zmiany będą widoczne na stronie Apple Store Online już za dwa dni.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/05/18/new-15-inch-macbook-pro-imac-27/]

To Top