Informacje i nowości

Jak nagrywać obraz z iUrządzenia bez QuickTime i Jailbreaka?

Czasem jest taka potrzeba, żeby nagrać coś, co wyświetla się na ekranie naszego iUrządzenia. Wydaje się to proste, pod warunkiem, że masz Maca z systemem przynajmniej OS X Yosemite (sposób ten opisywaliśmy już na naszym portalu), lub program imitujący AirPlay Mirroring (ten też opisywaliśmy). A co jeśli akurat nie mam żadnych z tych możliwości? Istnieje na to sposób. Dowiecie się go w tym artykule.

Wszystko sprowadza się do jednej aplikacji, którą należy zainstalować na iUrządzeniu. Program ten nie jest w App Store (ponieważ w App Store nie mogą znaleźć się tego typu aplikacje, polityka Apple) Należy go pobrać z tej strony.

Po zainstalowaniu musimy „Zaufać” aplikacji. Domyślnie, iOS nie pozwala uruchomić aplikacji zainstalowanej spoza App Store dopóki zainstalowana kopia nie otrzyma klucza weryfikacyjnego (w przypadku apek z App Store, taki klucz otrzymuje apka gdy jest w trakcie instalacji). Należy przejść do Ustawień, następnie ogólnych, a na końcu Profile i urządzenia zarządzane. Odszukujemy z listy twórcę aplikacji, przechodzimy i klikamy Zaufaj. Po wszystkim możemy ją uruchomić.

img_2546

Jej interfejs jest bardzo prosty i minimalistyczny. Podzielony został na 3 karty. Na pierwszej ustawiamy parametry nagrywania. Na drugiej możemy łączyć nagrania a na trzeciej możemy przeglądać zachowane pliki.

W ustawieniach nagrywania możemy modyfikować takie rzeczy jak płynność nagrania (FPS), rozdzielczość czy modyfikować nagrywanie ścieżek. Możemy nagrywać np. audio z urządzenia, mikrofonu urządzenia, a nawet z podłączonego zestawu audio. Jednocześnie! Podobnie sprawa ma się ze źródłem wideo. Możemy nagrywać obraz z ekranu iPhone’a, a przy tym z jednej z kamer (iOS nie umie obsłużyć obu kamer jednocześnie)

Aby nagrywać, przyciskamy u góry Start. Apka poinstruuje, że do rozpoczęcia nagrywania, należy uruchomić AirPlay wskazując na nowo powstałe źródło. Po zakończeniu nagrywania, system zapyta się o umożliwienie aplikacji dostępu do zdjęć w celu zachowania nagrania. Gotowe! Nasze nagranie jest w Rolce z aparatu.

Bardzo prosty i wygodny sposób. Zachęcamy do wypróbowania!

Komentarze
To Top