Informacje i nowości

iPhone 6 Plus eksplodował!

iphone 6 plus

W przenośni można powiedzieć, że rynek iPhone’ów w Chinach od momentu rozpoczęcia w tym kraju dystrybucji eksplodował. Prawdziwy wybuch jednak miał miejsce w domu jednego z właścicieli największego, dostępnego smartfona Apple.

Pewna Chinka twierdzi, że najdroższy iPhone w ofercie firmy z Cupertino wybuchł, kiedy był podłączony do ładowania. W iPhone 6 Plus o pojemności 128 GB w wyniku eksplozji odpadł panel wyświetlacza, a tylna obudowa uległa stopieniu pod wpływem wysokiej temperatury.

Właścicielka urządzenia opowiada, że telefon podłączyła do ładowania około 1 w nocy w sobotę. iPhone leżał na swoim stałym miejscu – na blacie biurka. Około 7 godzin później obudził ją huk, a gdy podniosła powieki jej oczom ukazał się płonący iPhone, podpięty jeszcze pod kabel lightning (nazwa LIGHTNING w takich przypadkach nabiera konkretnego znaczenia:-).

Posiadaczka iPhone’a nie została ranna ale mówi, że będzie ubiegać się o odszkodowanie od Apple. Twierdzi, że iPhone był ładowany zawsze przy użyciu oryginalnych akcesorii. Przyznaje się jedynie do tego, że używała kabla, który kupiła w zestawie z iPadem ale to przecież nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Lo Kok-kung z Wydziału Budowy Maszyn Uniwersytetu w Hong Kongu wypowiedział się na temat tej sytuacji dla chińskiego tabloidu:

Wybuch smartfona może nastąpić jedynie w wyniku zwarcia lub przeładowania baterii. iPhone ma automatyczną funkcję odcięcia ładowania kiedy bateria jest naładowana i po ekspertyzie można stwierdzić, że ta funkcja działała sprawnie. Najprawdopodobniej eksplozja nastąpiła w wyniku przegrzania ale nie wiadomo jeszcze czym było ono spowodowane.

Jedno można powiedzieć – w Chinach iPhone to naprawdę gorący towar.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/328246/iphone-6-plus-explodes-in-hong-kong-literally/]

To Top