Informacje i nowości

170-megawatowe elektrownie słoneczne Apple w Chinach

Kalifornijska firma SunPower planuje budowę trzech nowych elektrowni słonecznych w Chinach łącznie osiągających moc 170 MW.

Elektrownie mają zostać oddane do użytku jeszcze w 2016 roku. Projekt składać się będzie z trzech farm – 100 MW pochodzić będzie z Shangtuhai Village, a 50 megawatów będzie wytwarzane w Mandahtu Town Sunite Zuoqi. Pozostałe 20 zostanie dostarczone z Qianbaimiao Village. SunPower już zgodził się na budowę 40 MW elektrowni w chińskiej prowincji Sichuan.

Trzecim partnerem wg CEO SunPower, Toma Wernera będzie chińska firma Tianjin Zhonghuan Semiconductor. Apple jest firmą, która zwraca wielką uwagę na ekologię, oraz dąży do osiągnięcia stanu, w którym będzie jeszcze bardziej ekologiczna. Takie nastawienie firmy powoduje, iż Apple jest stawiane za wzór i chwalone przez liczne organizacje zrzeszające ekologów, jak np. Greenpeace. Na takich posunięciach zyska przede wszystkim nasza planeta oraz ludzie ją zamieszkujący. Nie powinno więc dziwić, że Apple bardzo sprawnie inwestuje w kolejne źródła odnawialnej energii.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/11/19/sunpower-agrees-to-build-170-megawatts-of-chinese-solar-power-for-apple]

To Top