Plotki

Nazwa nowego 4 calowego iPhone’a nie będzie zawierała cyfry „5”

Jak wynika z najnowszych informacji, nowy smartfon Apple z ekranem o przekątnej 4 cali nie będzie w swojej nazwie posiadał cyfry „5”. W marcu nie ujrzymy zatem iPhone’a 5SE, tylko po prostu SE.

Taka decyzja ze strony Apple uczyniła by go jedynym modelem iPhone’a od czasu pierwszej generacji, który w swojej nazwie nie posiada żadnego numeru. Jest w tym trochę sensu, ponieważ taki zabieg automatycznie usunąłby go z corocznego cyklu aktualizacji linii iPhone’a. Dodatkowy fakt braku w nazwie cyfry „5” sprawiłby, że klienci nie będą go kojarzyć z modelem 5s, który już od ponad dwóch lat znajduje się na rynku, a także nie kolidowałby on z nadal oferowanym iPhonem 6.

Warto także wspomnieć, że nazwa „SE” już kiedyś pojawiła się w sprzęcie Apple. Bowiem w 1987 roku, Apple wprowadziło na rynek komputer zwany „Macintoshem SE”.

macintosh-se

Dla przypomnienia, iPhone SE prawdopodobnie zostanie wyposażony w procesor A9, nową kamerę wyposażoną w funkcje Live Photos, NFC dla Apple Pay oraz zastąpi w ofercie iPhone’a 5s. O jego prawdopodobnym wyglądzie pisał wczoraj Redaktor Igor o tutaj. Oficjalnie ujrzymy go najprawdopodobniej 15 marca na wiosennej prezentacji Apple.

Jestem bardzo ciekaw iPhone’a SE. Doceni go na pewno wielu użytkowników, którzy nie mogą się przekonać do coraz to większych smartfonów. Już za niecały miesiąc powinniśmy się dowiedzieć o nim wszystko.

[source name=9To5Mac url=http://9to5mac.com/2016/02/26/apple-iphone-se-4-inch-2016/]

To Top