Koncepty i wizualizacje

Ładuj swój telefon jak Teslę!

W krajach gdzie Tesla jest marką popularną a zarazem posiada dużo użytkowników, możemy  znaleźć  stacje szybkiego ładowania. Te futurystycznie wyglądające obiekty mogą być jak widać inspiracją. Pewien właściciel oraz entuzjasta Tesli – Martin Hansen postanowił stworzyć podobną stację dla swojego iPhone’a 6s. Za pomocą technologii druku 3D, kilku dodatkowych części i zręczności doszedł do wspaniałego efektu.

tesla-supercharger-stop

Do wykonania podstawki, autor użył tylko 6 elementów powstałych w wyniku użytkowania technologii druku 3D. Dla uzyskania lepszego efektu, Martin proponuje użyć aluminiowych rurek o średnicy 8mm do stworzenia stelaża stacji. Oczywiście, musimy posiadać także kabel pasujący do naszego urządzenia. Następnie wystarczy trochę zdolności manualnych, kleju i… gotowe! Końcowo, nasza stacja powinnna prezentować się tak:

tesla-stacja-iphone

Modele 3D elementów dostępne są na stronie internetowej autora i możecie je pobrać za darmo. Jeżeli bardzo spodoba wam się efekt końcowy macie możliwość oczywiście wesprzeć Martina finansowo.

Poniżej możecie zobaczyć krótki film Martina Hansena, w którym prezentuje on swój projekt.

[vimeo id=157979915]

Taki gadżet z pewnością świetnie wygląda na biurku lub na półce. Myślę, że każdy kto jest fanem Tesli i ma dostęp do drukarki 3D chętnie wykona stację samodzielnie. Swoją drogą to niesamowite, że w dzisiejszych czasach za pomocą właśnie tego typu urządzeń i kawałka plastiku możemy wykonać dosłownie co tylko znajduje się w naszej wyobraźni…

[source name=Electrek.co url=http://electrek.co/2016/03/07/3d-printed-tesla-supercharger/]

Komentarze
To Top