Co słychać u konkurencji

Najnowszy HTC 10 zaprezentowany. Wspiera AirPlay!

Świeżo zaprezentowany światu, nowy flagowiec tajwańskiego producenta HTC okazał się być pierwszym na świecie smartfonem z systemem Android, który wspiera AirPlay od razu po wyjęciu z pudełka.

Apple AirPlay pozwala nam streamować muzykę i obraz z naszego urządzenia wprost na Apple TV za pośrednictwem sieci WiFi. Wiele głośników także wspiera tę funkcję, dzięki czemu możemy w bardzo wygodny sposób słuchać na nich tego na co akurat mamy ochotę.

Oczywiście, AirPlay dla Androida było dostępne już wcześniej za pomocą różnych aplikacji firm trzecich, ale było niezbyt wygodne i charakteryzowało je ingerowanie w system oraz nie zawsze prawidłowe działanie. W HTC 10 funkcja ta jest zaimplementowana już w czysty system i działa tak jak należy.

Dzięki tej informacji, zapewne wielu użytkowników systemu Android i jednocześnie przyszłych posiadaczy tego smartfona zdecyduje się na wymianę Google Chromecast na najnowsze Apple TV 4, które Apple promuje jako przyszłość telewizji. Na pewno przyczyni się to także do zwiększenia ilości głośników wspierających AirPlay na rynku.

Jeżeli chodzi natomiast o sam telefon, to wygląda na to, że HTC wreszcie wróciło do grona firm z jednymi z najlepszych telefonów na rynku. HTC 10 jest bowiem pełen ciekawych rozwiązań jak na przykład omawiane wsparcie dla AirPlay, czego w standardzie nie uświadczymy w żadnym innym telefonie z systemem Android. Dodatkowo jest wyposażony w mocny procesor Snapdragon 820, 4GB pamięci RAM, baterię o pojemności 3000 mAh i port USB Typu C. Wygląda też zdecydowanie lepiej od niezbyt udanego poprzednika, modelu A9. Pozostaje nam zatem tylko czekać na pierwsze porównania go z iPhone’m 6s oraz Samsungiem Galaxy S7, czyli jego największymi konkurentami.

Dostępność Airplay jako jedna ze standardowych funkcji systemu w nowym HTC 10 jest bardzo ciekawa. Apple nigdy nie udostępniało swoich rozwiązań innym producentom. Jak widać, Tim Cook skutecznie zaprzestaje rozpoczętą jeszcze przez Steve’a Jobsa „świętą wojnę” z Google i ich systemem Android.

Źródło: Macrumors 

Komentarze
To Top