Plotki

Nowe, cieńsze MacBooki prawdopodobnie w drugiej połowie roku

Najnowsze plotki donoszą, jakoby nowe laptopy z Cupertino miały nadejść dopiero końcem bieżącego roku. Nie wiem jak Wy, ale ja już zacieram ręce.

Niewykluczone, że Apple zaprezentuje nowe urządzenia już na czerwcowym WWDC, jednakże do sprzedaży trafią znacznie później. Nowe MacBooki prawdopodobnie zostaną wyposażone w nową konstrukcję zawiasów, tworzoną przy użyciu technologii wtryskowego formowania metali. Komponenty te najprawdopodobniej dostarczy firma Amphenol, która do tej pory współpracowała z Microsoftem przy produkcji tabletów Surface.

Według informacji z innych źródeł, nowe MacBooki wyposażone zostaną wyłącznie w porty USB-C. Oznaczałoby to, że Apple nie tylko zrezygnuje ze standardowych portów USB ale i z gniazd MagSafe oraz Thunderbolt, co jednak wydaje się być mało prawdopodobne. Z drugiej strony, odnosząc się do jednego z moich artykułów, który przeczytacie TUTAJ – Apple może chcieć zarobić więcej dzięki rozmaitym przejściówkom. Odwrotnie sytuacja ma się do wersji kolorystycznych nowych MacBooków, które mają trafić na rynek w nowych kolorach – złotym oraz różowego złota.

Od siebie dodam tylko, że mam nadzieję, iż nowe zawiasy okażą się lepsze niż obecnie stosowane w urządzeniach tej kategorii.

Źródło: 9TO5MAC

Komentarze
To Top