Aplikacje na iOS i OS X

Gemini 2 – czystość Maka pod kontrolą!

Za kolejny majstersztyk odpowiedzialna jest firma MacPaw, która znana jest z bardzo dobrego programu jakim niewątpliwie jest CleanMyMac 3. Tym razem prezentuję Wam następcę programu Gemini!

Gemini to bardzo przydatna aplikacja, o której pisał już redaktor Rafał – TUTAJ. Jest to program mający na celu utrzymanie porządku poprzez usunięcie zbędnych duplikatów trzymanych znajdujących się na naszym dysku. Jednakże to nie wszystko. Druga odsłona posiada nowe funkcje a sama aplikacja jest teraz inteligentniejsza.

Gemini 2 to program inteligentniejszy i bardziej wydajny, który od teraz jest w stanie utrzeć nosa takim kolosom jak CleanMyMac (oczywiście tylko w wybranej kategorii). Druga odsłona posiada szereg nowych funkcji, które pozwalają użytkownikom na uzyskanie dodatkowej przestrzeni na Maku, wychwytując i usuwając nie tylko duplikaty, teraz także pliki podobne.

Program obsługuje liczne funkcje, takie jak: przeciągnij i upuść, inteligentny wybór plików, szerokie możliwości wyszukiwania są realizowane za pomocą intuicyjnego, łatwego oraz przyjemnego interfejsu. Druga generacja wprowadza zupełnie nowy sposób czyszczenia duplikatów a nawet podobnych plików na Mac OS X (skanuje biblioteki iTunes oraz Zdjęć). Aplikacja pozwala uniknąć ręcznego, pracowitego i nudnego usuwania duplikatów. W konsekwencji program uwalnia dodatkową przestrzeń na komputerze Mak.

Dla niektórych atutem może być możliwość zbierania oznak, jakie oferuje program. Znajdziemy w nim sekcje takie jak: Walczący z duplikatami, Weteran Gemini, Rycerz MacPaw, Badacz przestrzeni, Gwiezdny kontaktowiec, Mówi kapitan!, Towarzysz broni czy Zwiadowca broni.

Interfejs aplikacji jest przejrzysty a jego wygląd zobaczyć możecie na poniższych screenach. Wybrany folder wystarczy przesunąć i upuścić na obszar w kole (plus, później strzałkę) i nacisnąć przycisk Wyszukaj duplikaty. Długość skanowania jest wprost proporcjonalny do ilości i wielkości plików znajdujących się we wskazanym folderze.

Gemini 2 (6) Gemini 2 (7)

Po ukończeniu skanowania (zakładając, że program znajdzie duplikaty) do wyboru są dwie opcje: Zobacz wyniki oraz Czyszczenie inteligentne. Po wybraniu pierwszej opcji w przejrzysty sposób zostaną wyświetlone wszystkie pliki, które zostały znalezione.

Gemini 2 (8) Gemini 2 (9)

Dzięki programowi zwolnić można naprawdę wiele przestrzeni (wiem to z doświadczenia), ja jadnak jestem wyjątkiem, z tego powodu, że 99% plików trzymam w chmurach, to dlatego na dysku, nie ma czego szukać. Program ten polecam wszystkim tym, którzy posiadają ogrom plików na swoim dysku, w przeciwnym razie, wynik czyszczenia będzie symboliczny.

Następcę pierwszej generacji programu znajdziecie na stronie MacPaw.

Opis wszystkich funkcji został ładnie zaprezentowany w poniższej galerii:

Komentarze
To Top