Patenty Apple

Bardziej zaawansowany Apple Pencil także dla Maca? Nowy patent Apple

Opublikowany niedawno, nowy patent Apple wskazuje na to, że w przyszłości rysik Apple Pencil nie będzie już akcesorium ograniczającym się do iPadów Pro. Ma działać także z gładzikami w komputerach Mac, a dodatkowo być zdecydowanie bardziej zaawansowany.

Oryginalny patent złożony przez Apple do biura patentowego w 2014 roku mówił o tym, że Apple Pencil to stylus przeznaczony do ekranów dotykowych. Mimo tej informacji, na rysunkach technicznych znalazł się już wtedy iMac oraz gładzik. Na nowym patencie, urządzenia te pojawiły się po raz kolejny. Oznaczać to może zatem, że przyszła generacja tego stylusa nie będzie ograniczać się jedynie do „profesjonalnych iPadów”.

Plany Apple co do rysika Apple Pencil jak widać jeszcze nie dobiegły końca. Nowy patent wyraźnie pokazuje, że w przyszłości akcesorium to mogłoby trzy lub nawet sześcioosiowy czujnik, co mogłoby pozwolić na używanie go jako Joystick oraz wiele innych, ciekawych rzeczy.

Apple Pencil przedstawiony na nowym patencie różni się także od obecnego jeżeli chodzi o zaawansowanie w wykrywaniu ruchu. Przyszła wersja powinna bowiem wykrywać ruch boczny (z potrójnym pomiarem) oraz obrotowy. Na pewno zwiększy to znacząco możliwości rysika od Apple.

Apple Pencil, przez wielu uznany za najlepszy rysik wszech czasów jeszcze zaskoczy świat. Możliwe, że jego przyszła generacja oprócz działania ze zdecydowanie większą liczbą urządzeń wniesie nową funkcjonalność, która zostawi niezłe pole do popisu deweloperom aplikacji i ich pomysłom.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top