Informacje i nowości

iOS 10 bogatszy o Wspomnienia

W najnowszym wydaniu systemu iOS, które niebawem zostanie oddane do powszechnego użytku, będziemy mieli przyjemność korzystać ze znanej nam już z aplikacji facebook funkcji „wspomnienia”.

Wspomnienia, są nieodłącznym elementem naszego istnienia. Bywają dobre jak i zarówno przykre sytuacje, które zapamiętujemy i pozostają w naszej głowie. Dzięki nowoczesnej technologii każdy z nas coraz częściej sięga po telefon/aparat/kamerę aby uwiecznić dany moment z naszego życia. Na wyjazdach, wśród rodziny, znajomych wykonujemy mnóstwo fotografii a nierzadko również filmów, często nie zdając sobie sprawy z ich ilości.

Wspomnienia-nie-do-podrobienia

Facebook niedawno wypuścił uaktualnienie swojej aplikacji, która za pośrednictwem naszej rolki z aparatu tworzy, krótkie filmiki pokazujące np. jakie chwile uwieczniliśmy aparatem w dany dzień lub wieczór. Wadą tego rozwiązania jest to, że jak każdy doskonale wie facebook jest największą maszyną do inwigilacji więc wiele osób nie wyraża zgody na dostęp do swoich albumów.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być niebawem dostępna już nie tylko dla deweloperów aktualizacja systemu iOS. Wyposażona będzie w funkcję „wspomnienia”, która bezpośrednio bez pomocy żadnych serwerów będzie tworzyła dla nas, krótkie momenty. Dzięki temu mamy pewność, że nasze prywatne filmy oraz zdjęcia nie trafią w niepowołane ręce oraz nikt nie będzie miał do nich podglądu dopóki sami nie zdecydujemy się ich udostępnić. Łączenie wspomnianych kilkukrotnie zdjęć i wideo zostało doskonale przemyślane i doprecyzowane czym niestety nie uraczył nas projektant owych „wspomnień” dla facebooka. Najważniejszym atutem jednak jest wysoka jakość wideo na którym uwiecznione zostaną nasze zdjęcia oraz fragmenty filmików.

memories

Warto zaznaczyć, że wielu nam pomoże to zaoszczędzić mnóstwo miejsca na dyskach naszych telefonów oraz umożliwi to posiadanie najważniejszych wspomnień zawsze przy sobie. Funkcja ta dobiera zdjęcia i wideo tak, by np. unikać duplikatów, czy nawet niewyraźnych zdjęć. Oczywiście mamy też dostęp do podejrzenia wszystkich zdjęć znajdujących się we wspomnieniu, również te „pominięte”.

Wbrew pozorom – tworzenie takich wspomnień nie bierze tyle pamięci, ile może się wydawać – w końcu większość z was mogła sobie teraz zadać pytanie pokroju „To gdzie iPhone zapisuje wszelką muzykę, itp., którą używa do wspomnień?” Odpowiadamy – na pewno na urządzeniu. Udało nam się stworzyć taki pokaz w trybie offline, lecz z tego co widzimy, Apple tak dobrze rozplanowało funkcję, że rzeczy „pod maską”, takie jak wcześniej wspomniana muzyka, w ogóle nie zajmują miejsca na dysku

Poniżej możecie zobaczyć krótkie wideo stworzone przez redaktora Maksa oraz funkcję „Wspomnienia”. Piszcie w komentarzach co myślicie o nowych możliwościach, które przyniesie najbliższa aktualizacja systemu.

Komentarze
To Top