System iOS

Nowa odsłona aplikacji „Zdrowie” w iOS 10

„Zdrowie” to apka która towarzyszy nam od iOS 8. Wraz z systemem iOS 10 apka ta doczekała się gruntownej zmiany. Kompletnie odświeżono jej wygląd oraz dodano nowe interakcje z użytkownikiem w postaci grafik i filmów (które możecie zobaczyć w tym artykule). Zapraszamy do lektury!

Pierwsza strona, tuż po uruchomieniu ukazuje nam nowy wygląd aplikacji. U samej góry mamy podział na 4 kafelki z najważniejszymi kategoriami zdrowotnymi, poniżej w liście znajdziemy pozostałe kategorie.

img_1180

Stukamy w któryś z kafelków i naszym oczom ukazuje się zwięzłe podsumowanie z danej kategorii zdrowotnej. Wchodzimy do Aktywności – widzimy, ile kroków przeszliśmy, ile kalorii spaliliśmy oraz widzimy nasze pierścienie aktywności z Apple Watcha. A to wszystko poprzedzone krótkim opisem i filmem.

img_1181

Druga karta z dolnego menu – Dzisiaj. A tam podsumowanie naszego całego dnia pod względem aktywności. U samej góry kalendarz, wybieramy datę i możemy sprawdzić też inne dni.

img_1179

Reszta kart, tj. Źródła i Karta Medyczna nie uległy znaczącej zmianie. Obiecywaliśmy, że pokażemy nowe filmiki które znajdują się w zdrowiu. Oto są one tutaj. Pierwszy z nich, Naczynia połączone, ogólnie wprowadza do nowej aplikacji i od razu zachęca nas do zmiany naszych niezdrowych nawyków.

Drugi z nich – Aktywność – znajdziemy po wejściu w kafelek Aktywności.

Trzeci z nich to Uważność. Brzmi to niepolsko ale faktycznie taki wyraz znajduje się w naszym języku. Głównie ta kategoria zdrowia działa gdy mamy ze sobą Apple Watcha z systemem watchOS 3, w którym to znajduje się aplikacja Oddech. (opisywana była tutaj)

Odżywianie to trzeci film który opisuje dane kategorie zdrowotne. Przestrzega by częściej sięgnąć po jakiś owoc zamiast czegoś niezdrowego bądź śmieciowego.

Ostatni film to Sen. Informuje, aby zmienić strategię naszego snu, tj. kłaść się spać o tych samych porach by przyzwyczaić organizm i budzić się wypoczętym.

 

Komentarze
To Top