Informacje i nowości

Masz iPhone’a na iOS 11? NIE WRACAJ do iOS 10!

Najnowsza beta iOS 11 posiada bardzo przykrą niespodziankę dla posiadaczy iPhone’ów. Mianowicie, zmienia ona numer basebandu (w polskiej wersji iOS nazywa się ja Firmware Modemu).

Co to ze sobą niesie? Tak na prawdę, z punktu widzenia użytkownika, blokuje ona możliwość powrotu z iOS 11 na starszą wersję (w tym także na poprzednią betę). Podczas powrotu na iOS 10, baseband nie jest aktualizowany, bo mamy jego nowszą wersję – tutaj występuje winowajca całego zajścia. Wersja basebandu jest za nowa i nieobsługiwana dla iOS 10, przez co telefon po procesie odtworzenia do iOS 10 utknie na ekranie „Podłącz do iTunes”:

Ponowne odtworzenie do iOS 10 nic nie daje. iPhone nadal będzie na ekranie „Podłącz do iTunes”. Nie u każdego ukazuje się ten błąd. Najwięcej przypadków odnotowuje się na iPhone’ach 6s oraz 7. Teoretycznie, na iPhone’ach SE, 6 i starszych nie powinien występować ten problem (Apple wydało dla starszych urządzeń łatkę która naprawiała błąd – iOS 11 Beta 2 Update 1), pomimo tego także zalecamy się wstrzymać z powrotem. Najprawdopodobniej problem dotyczy tylko konkretnej kompilacji i kolejna beta iOS 11 powinna naprawić problem.

A co zrobić jeżeli już wróciłem do iOS 10?

Spróbuj ponownie zainstalować iOS 11 poprzez plik IPSW i instalację w iTunes. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje udać się z telefonem do serwisu.

Komentarze
To Top