Informacje i nowości

Nowe wyszukiwanie głosowe od Google

Google Voice Search

Kilka dni temu Google ogłosiło przebudowę systemu wyszukiwania głosowego w przeglądarce Chrome. Chociaż nie zawsze udawało się użytkownikom poprawnie wyszukiwać z pomocą głosowego sterowania Chrome, to Google ciągle stara się udoskonalić system,  aby działał podobnie jak Google Search czy Google Now znane w urządzeń mobilnych.

Chrome będzie teraz stosował tzw. „conversational search” z całkiem nowym interfejsem, który nie będzie wymagał od użytkownika dotykania urządzenia, po to, aby skorzystać z wyszukiwania głosowego. Podobnie jak w Google Now, znanego z urządzeń mobilnych, wystarczy, że powiemy „Google”, żeby włączyć wyszukiwanie głosowe w naszej przeglądarce.
Wkrótce będzie można korzystać z komputera bez użycia rąk i po prostu powiedzieć do niego – „Ok, Google, będzie słonecznie w Santa Cruz w ten weekend?”, a otrzymamy głosową odpowiedź. Wtedy będziemy mogli kontynuować rozmowę z przeglądarką pytając „jak to daleko stąd?” – jeśli będzie nam zależeć na poznaniu trasy.

Nowy interfejs – jak widać na zdjęciu z demo tej funkcji od Google, jest bardzo podobny do interfejsu wyszukiwania głosowego znanego z Google Now.

Nowa funkcja zawita w przeglądarce Chrome na komputery z systemem Mac OS X oraz Windows już wkrótce.

Więcej na ten temat prezentuje poniższy film, zawierający informacje bezpośrednio z konferencjie Google, która niedawno miało miejsce:

[youtube id=”QbmlyprKvk4″]

To Top